З метою поліпшення роботи із запобігання дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху, з 9 по 15 листопада в Україні проходить щорічний загальнонаціональний Тиждень безпеки дорожнього руху.
Завданням Тижня безпеки дорожнього руху є нагадування про необхідність спільних дій у сфері дорожньої безпеки. Лише за минулий рік в Україні сталося більше 150 тисяч ДТП, в яких загинуло близько 3,5 тисячі українців, а 31 тисяча – були травмовані. У світі смертність внаслідок ДТП з кожним роком зростає. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині вона становить близько 1,35 млн людей на рік.
Попередити такі випадки та знизити смертність і кількість травм можна, скоригувавши свою поведінку – прості речі рятують життя. Нагадуємо основні правила безпеки на дорозі.
Не вживайте алкоголь за кермом, саме алкоголь є однією з найбільш серйозних причин аварій. Випивши, не сідайте за кермо. Ризик смерті нетверезих водіїв зростає в 17 разів.
Пристібайте паски безпеки, адже пристебнутий ремінь безпеки допомагає уникнути багатьох з смертей внаслідок ДТП, а також травм.
Дотримуйтеся правил поведінки на дорозі – не перевищуйте швидкість. Якщо автомобіль рухається зі швидкістю менше 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20%, тоді як при 80 км/год – майже 60%.
Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом.
Убезпечте свою дитину в автівці – використовуйте автокрісло
Дотримуйтесь правил дорожнього руху та говоріть з дітьми про обережність на дорогах – будьте відповідальним водієм та пішоходом – дотримуйтесь правил дорожнього руху. Відповідальність за безпеку на дорозі несуть не лише водії, а й пішоходи. Власним прикладом привчайте дитину дотримуватись правил дорожнього руху. Навчіть дитину, як правильно переходити дорогу (навіть вузьку та порожню):
Лише на зелене світло світлофора або пішохідним, підземним чи наземним переходом. Кілька секунд або хвилин, які ви захочете “зекономити” на чеканні зеленого світла світлофора чи пошуку пішохідного переходу, можуть дорого коштувати.
Перед тим, як йти, необхідно подивитися наліво і направо. Навіть якщо переходите на зелене світло.
Ознайомте маленьких пішоходів із знаками, які позначають різні види переходів, доріжок для велосипедів і пішоходів, попереджувальними і обмежувальними знаками, значенням сигналів світлофора, основними правилами поведінки на дорозі. Навчіть дитину розрізняти базові рухи регулювальника.
Дотримуйтеся правил дорожнього ружу та бережіть себе!