В УКРАЇНІ НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО МОВУ.

Від сьогодні, 16  липня в Україні набувають  чинності більшість норм Закону про державну мову, що має назву  «Про забезпечення функціонування української мови як державної», це сталося через два місяці після опублікування його в газеті “Голос України”.

Закон гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Зокрема  володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані: Президент, Голова Верховної Ради та його заступники, Прем’єр-міністр, усі члени уряду, керівники державних установ, підприємств і відомств, народні депутати, державні службовці та посадовці всіх рангів, керівники та особовий склад Нацполіції, судді, адвокати й нотаріуси, керівники закладів освіти, педагоги та медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Він також передбачає відповідальність посадовців за незнання мови.

Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Також Закон не передбачає кримінальної відповідальності за його порушення. Проте порушень прав громадян на отримання послуг українською мовою в держустановах і визначених законом публічних сферах каратимуться штрафами, максимальна сума штрафу становитиме 11 тис. 900 грн. Втім ці норми почнуть діяти через три роки.

Нагадуємо:

25 квітня народні депутати ухвалили закон № 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів.