В кінці грудня минув рік, як утворена  Вороновицька територіальна громада. За цей рік ми разом проробили чимало роботи, але оцінку цій роботі повинні дати жителі об’єднаної територіальної громади. Нам довелось провести об’єднання не на папері, а в реальності. Потрібно було працевлаштувати працівників Комарівської сільської ради, провести інвентаризації та запустити усе, як один механізм.

Створення відділів

Зміна порядку фінансування та підпорядкування нашої громади стали поштовхом до створення власних відділів. Першим таким став відділ фінансів, бухгалтерського обліку та звітності, за ним з’явився відділ комунальної власності та земельних відносин. Із кінця серпня повноцінно і досить потужно запрацював відділ  освіти, молоді та спорту. Уже із січня укомплектований, і, маємо надію, у відремонтованому приміщенні запрацює відділ сім’ї, дітей, молоді та соціального захисту населення. По затвердженому штатному розпису у ньому працюватиме четверо вузьких спеціалістів та четверо соціальних патронажних працівників. Оголошено конкурси на посади начальників відділів архітектури та містобудування та загального відділу. В найближчій перспективі будуть утворені організаційний та відділ культури.

Створення Вороновицького ЦНАПу

У квітні повноцінно запрацював Центр надання адміністративних послуг.  Нині центр надає близько півсотні різноманітних послуг. За 9 місяців своєї роботи ЦНАП надав послуги майже п’яти тисячам громадян. Із жовтня розпочав роботу державний реєстратор. Ним уже оформлено 69  прав на власність.  Також у ЦНАПі послуги місцевим громадянам надають спеціаліст з Управління праці та соціального захисту населення Вінницької РДА та спеціаліст з Пенсійного Фонду. Із грудня двічі на місяць у Вороновицю приїжджає спеціаліст із Бюро технічної інвентаризації. В режимі відео-конференцій громадян також консультують із Центру зайнятості. В перспективі – придбання обладнання для виготовлення ід-карток та закордонних паспортів.

Дороги

Одним із найпріорітетніших напрямів роботи по благоустрою громади було будівництво нових доріг. В 2017 році у Вороновиці  заасфальтовано 8 вулиць протяжністю більше чотирьох з половиною кілометрів. Це такі вулиці, як Паркова, 8 Березня, Сонячна, Привокзальна, Садова, Поштова, 1 Серпня та частини Бакайської. Там, до речі, окрім проїжджої частини, облаштовано прибудинкові території  біля трьох двоповерхівок. Також побудована нова паркувальна зона площею 450 квадратних метрів перед Вороновицькою школою №1. Проведено у Вороновиці і поточний ямковий ремонт доріг, зокрема, по вулицях Молодіжній, Цукрозаводській, Дальній та частині Козацького шляху. У Комарові цьогоріч будівельні роботи не проводились, в зв’язку із прокладанням водогонів. «018 рік має стати для Комарова роком асфальтування. Виготовлені проекти на капітальний ремонт чотирьох вулиць. Список на черговість комісія складатиме вже навесні.

Водогони

Невід’ємною частиною покращення якості життя є проведення централізованого водопостачання. З початку цього року у селі Комарів було збудовано 2 та капітально відремонтовано одну артсвердловину. 95 садиб по вулицях Першотравнева, Ополонича та Лісова користуються новим водогоном протяжністю більше трьох кілометрів. До кінця року мав бути збудований водогін по вулицях  Михайлівська, Зої Космодем’янської, Братів Катеринюків, Набережна та Лисенка. Тут до п’ятикілометрового водогону буде під’єднано 72 абонента.  Також планується збудувати трьохкілометровий  водогін для 40 домогосподарств. Цю гілку підключать до відремонтованої артезіанської свердловини, яка нині обслуговує Комарівський навчально-виховний комплекс.

Вороновицькою селищною радою замовлено комплексну топографічну висотну фотозйомку для визначення місць розташування майбутніх артезіанських свердловин та маршрутів прокладання водогонів. Зроблено проект з викопки та облаштування артсвердловини у Вороновиці  в Зозулиній долині. Вона має забезпечити водопостачання для 350 садиб по вулицях Шевченка, Кооперативній, Благодатній, Олійника, Дружній, Яковенка, Лесі Українки, Героїв Майдану, Немирівській та частині  Сорочинської. Протяжність водогону  сягне 12-14 кілометрів. Роботи в цьому році не розпочались через затримку виготовлення дозвільних документів та завантаженості фірми-підрядника.

Освітлення

Цьогоріч у Ворновиці до вуличного освітлення після реконструкції на суму 660 тисяч 670 гривень були підключені вул. Дальня, вул. Сорочинська, вул. Київська, вул. Загородня, вул. Приозерна, вул. Яковенка, вул. Олійника, провулок Немирівський, вул. Дружна та вул. Лесі  Українки. Підведено освітлення і до Калинової долини. Там було встановлено  п’ять нових опор, прокладено 230 метрів ліній електропередач  та закуплено 18 світильників, на що було витрачено 39 тисяч гривень. У наступному році планується продовжити облаштування та будівництво вуличного освітлення.

Очисна станція

Серед важливих інфраструктурних об’єктів варто наголосити і на реконструкції очисної станції КУ-200, що по вулиці Гагаріна.  Можливим це стало завдяки активній співпраці обласної державної адміністрації та місцевої влади. Ще на початку року Вороновицькою селищною радою було подано заявку на розгляд обласної конкурсної комісії щодо виділення коштів на завершення будівельних робіт. З фонду охорони навколишнього середовища було виділено 600 тисяч гривень. За ці кошти  повністю відремонтоване приміщення, а також  змонтоване сучасне очисне обладнання. Працює станція за принципом біологічної очистки нечистот. Обслуговуватиме вона приватний сектор: п’ятиповерховий багатоквартирний будинок та  двоповерхівки по вулиці Гагаріна, а також бюджетні заклади селища, а саме школу, дитячий садочок «Ромашка», амбулаторію загальної практики сімейної медицини, хірургічний корпус та психо-неврологічний інтернат. Зараз ми вже розпочали підготовку документів для будівництва очисної споруди  по вулиці Молодіжній, яка обслуговуватиме двоповерхівки та дитячий садочок «Веселка».

Відродження промисловості

У 2017 році до громади увійшов потужний інвестор, який профінансує будівництво одного з найсучасніших в Україні асфальто-бітумних заводів німецького виробництва. За попередніми прогнозами завод має запрацювати з квітня наступного року, зараз на площадці ведуться підготовчі роботи для встановлення обладнання. На заводі має бути створено 200-250 робочих місць із середньою заробітною платою у 8-10 тисяч гривень. Також ми ведемо перемовини із власниками закинутих промислових площадок громади для перепрофілювання виробництва або ж продажу земельних ділянок для подальшого будівництва на них сучасних підприємств.

Соціальні проекти

Цьогоріч ми провели експеримент стосовно створення депутатських фондів та фонду селищного голови для виділення матеріальної допомоги на лікування чи вирішення побутових проблем. На нашу думку, він себе виправдав, і уже в 2018 році цей фонд із трьох тисяч ми плануємо підняти до п’яти тисяч гривень на рік. Загалом, за поточний рік було видано із різних фондів майже сто тисяч гривень  на допомогу громадян. Окремою соціальною програмою ми закладали кошти для фінансової підтримки учасників АТО. 35 чоловікам було виділено по дві з половиною тисячі гривень.

Страхування

У цьому році ми продовжили практику страхування дітей від нещасних випадків. Коштом місцевого бюджету придбано 1470 сертифікатів. В цю кількість враховані діти від народження і до 18 років, а також малюки, які протягом 2018 року мають лише з’явитись на світ.  СК «Місто»  збільшила  страхові суми на дитину із 9300 гривень до 25 тисяч гривень. Мінімальна виплата становитиме 300 гривень.

Освіта   

Із створенням відділу освіти ми отримали можливість ефективніше освоювати освітні кошти. Так, у вересні для Вороновицької середньої школи був закуплений спортивний інвентар на суму 35 тисяч, на таку ж суму у жовтні закупили посуд для їдальні. У листопаді було завершено будівництво паркувальної зони. Також зараз проводиться закупівля комп’ютерного класу вартістю 191 тисяч гривень.

Для Комарівського НВК також закуплений спортінвентар на 15 тисяч гривень. Там планується оновити посуд в їдальні, декоративні штори в актовій залі та провести заміну ламп по всій школі. Для усіх дитячих садочків проведено закупівлю постільної білизни та великих лед-телевізорів.  У «Ромашку» та «Веселку» придбано посуду на 18 тисяч гривень. До новорічних свят усім дошкільнятам закуплено новорічні подарунки. У планах на наступний рік – провести ремонти у п’яти групах дошкільних закладів.

Культура

Найвагомішим досягненням у сфері культури в 2017 році стало відкриття палацу Можайського після капітального ремонту фасадів пам’ятки архітектури. Фінансувався проект за кошти Європейського Союзу, а також субвенцій з обласного, районного  та місцевого бюджетів. Ми, зокрема, виділяли 150 тисяч гривень.

Протягом року у Вороновиці та Комарові проводились численні культурні заходи, урочистості та масові гуляння. Серед цікавинок в період проведення новорічно-різдвяних свят стане відкриття Резиденції Миколая. За місцевий кошт ми замовили будиночок та декорації для нього, а також медово-імбирні пряники для усіх дітей, які відвідають резиденцію.

Найпроблемнішим у сфері культури залишається відсутність в громаді необхідних приміщень для розміщення Дитячої школи мистецтв та  бібліотеки. В поганому стані і Вороновицький будинок культури. Ми уже зробили експертну оцінку стану будівлі та подали документи для визначення попередньої оцінки вартості капітального ремонту даного приміщення. Тільки будуть відомі цифри по кошторису, ми звертатимемось по допомогу на фінансування капітального ремонту будинку культури, аби в майбутньому він став культурно-спортивним центром у Вороновиці: на двох поверхах та в підвальному приміщенні планується розмістити музичну школу, облаштувати актову, хореографічні та спортивні зали, кімнати для гурткової роботи та кінотеатр.

Спорт

У штатному розписі відділу освіти, молоді та спорту передбачена посада спортивного інструктора, завданням якого в наступному році і буде розвиток спортивного життя селища. Особливий акцент робитиметься на популяризацію футболу.

За ініціативи ветеранської організацію цьогоріч у Вороновиці були започатковані турнір з волейболу на честь героїв-чорнобильців та шахово-шашковий турнір пам’яті вороновичан, які загинули в зоні проведення АТО.

Найголовніші плани на 2018 рік

 Продовжити асфальтування вулиць та реконструкцію вуличного освітлення, будівництва водогонів. Реалізувати проект з реконструкції центральної площі по вулиці Козацький шлях. Розпочати будівництво спортивного комплексу при Вороновицькій СЗШ. Проектом, зокрема, буде передбачений басейн, тир та зали для спортивних секцій. Розпочати реконструкцію Вороновицького будинку культури.

Завершити роботи по генеральному плану. У Вороновицькій школі плануємо замінити освітлення, та облаштувати дитячі майданчики: один у Комарові та два у Вороновиці на вулицях Садовій та Першотравневій.