Ідуть роки, минають десятиліття, і сьогодні до бібліотеки приходять вже діти, онуки і правнуки перших читачів. Але, як і раніше, бібліотека – це неповторна атмосфера, нові цікаві книги і широке коло читачів та щирих вірних друзів.

15 листопада у с.Побережне відбувся захід з нагоди відзначення 100-річного ювілею Бібліотеки структурного підрозділу Публічної бібліотеки Вороновицької селищної ради.

Колектив бібліотеки, з подарунками та солодощами прийшли привітати, очільник громади Олександр Ковінько, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Ліщук, староста Степанівського старостинського округу Сергій Зашкарук, депутат Вороновицької селищної ради Микола Поліщук.

Також працівники бібліотеки приймали вітання та подарунки від начальника відділу освіти Олени Оцвери, директора Публічної бібліотеки Оксани Юрченко, директора Побережненської гімназії Вороновицької селищної ради Світлани Гуменчук.

Під час заходу усі дружньо поринули у теплі спогади, в столітню історію бібліотеки:

Бібліотека села Побережне розпочала свою історію у 1924 році. Саме в той час було організоване товариство «Геть неписьменність».

Рік 1930. Бібліотека була розташована в сільській раді , яка знаходилася в половині старої хати.

У 1944 році у бібліотеці нараховувалося 100 книг, а ії післявоєнним бібліотекарем, став завідуючий клубом Кучер Григорій Петрович.

З 1948 бібліотека переїжджає в приміщення церкви . На цей період фонд нараховував 2026 книг. Бібліотекарем вже працює Ірина Балатюк. А в 1952 бібліотека знову переїзджає, але вже в приміщення контори колгоспу.

1973 – побудований будинок культури і бібліотеці віддали весь другий поверх площею 176 кв.м. І фонд ії нараховув біля 8000 книг, а бібліотекарем стала Віра Бо
Їй на зміну прийшла працювати Ніна Берецька.

А у 1976 у Побережне приїхала молоденька Архипчук Марія Степанівна і пропрацювала завідуючою Побережненською бібліотекою 35 років.

«Бібліотекар – це не професія, а стан душі» – такий девіз у Вікторії Царук, сучасної бібліотекарки нашого закладу, яка працює з 2011 року і донині.

«З 2012 року і до тепер бібліотека покращує свою матеріально-технічну базу та оновлює книжковий фонд. За ці роки був зроблений сучасний ремонт, встановлене електричне опалення, підключений Інтернет та Wi-Fi . Придбані нові сучасні меблі, мультимедійне та комп’ютерне обладнання» – зазначив Олександр Ковінько.

Сьогодні наша бібліотека – це Бібліотека Хаб. Цифрової освіти, це центр відпочинку і духовності, місце цікавих зустрічей та різноманітних заходів. Та найбільше чим пишається бібліотека нині – це наші читачі.

Зичимо вам здоров’я, радості, достатку і злагоди у ваших родинах, Миру і Перемоги нам усім.

Слава Україні!