У п’ятницю, 3 листопада, за ініціативи Вороновицької селищної ради відбулась зустріч для вирішення конфлікту між птахофабрикою «Поділля», яка має свої виробничі потужності  по вулиці Молодіжній, та жителями навколишніх будинків. Варто зазначити, що на минулу сесію 38 громадян надіслали листи-звернення, у яких просили не давати дозвіл вище вказаному підприємству на зменшення нині існуючої  санітарно-захисної зони. Так як від птахофабрики до органу місцевого самоврядування не надходило ніяких документів, на сесії було прийняте рішення по створенню робочої групи з вивчення даної проблеми. Також голова ОТГ Олександр Ковінько дав доручення вивчити це питання юридичному відділу. Відтак, із певними напрацюваннями, а ще запрошенням представників від птахофабрики, були ініційовані збори з громадою.

“Нам дуже важливо, щоб на території нашої громади не було ніяких конфліктів. Керівництво птахофабрики не попереджало нас, як орган місцевої влади, ні про свої наміри про зменшення захисної зони, ні про збір заяв від мешканців прилеглих територій. Ми погоджуємось, що текс заяв міг насторожити громадян, тому і виникла дана соціальна напруга. Саме тому було запрошено на цю зустріч і юристів, і керівництво птахофабрики для діалогу та компромісного вирішення питання, зазначив Олександр Ковінько.”

Свою позицію занепокоєним жителям виклала і Генеральний директор птахофабрики «Поділля» Олена Бебко.

«Наше підприємство зараз дуже активно розширює географію експорту нашої продукції. Щоб вийти на європейські ринки, одна із вимог – привести в повний порядок документи, зокрема уточнення і узаконення усіх санітарних зон. Ті зони, які є на даний момент, встановлювались ще при відкриття фабрики, а це – 1 кілометр. Тут не можна було будуватись, але усі ми повинні виходити з тих реалій, які склались. Судитись, що будувалось скоріше, фабрика чи житлові будинки і соціальні об’єкти сенсу немає. Зменшуючи санітарну зону, ми забиваємо кілок в свою діяльність, ми ніколи тут уже не зможемо будуватись, збільшувати виробництво. Ті анкети, які ми роздавали, нам подали з міністерства, і ми не мали права вносити у них ніяких змін».

Юрист селищної ради Костянтин Куций на зустрічі роз’яснив людям основні пункти процесу зменшення санітарно-захисної зони з точки зору закону, зауважуючи, що адміністрація ОТГ у цій ситуації не виступає представником бізнесу, а радше, ініціатором  створення майданчика для конструктивних перемовин.

“По великому рахунку, залучення селищної ради відбулось із тих підстав, що не було розуміння які наслідки тягнуть за собою зменшення санітарно-захисної зони. Цей процес птахофабрика ініціювала самостійно і запустила процедуру через Міністерство та інші державні дозвільні структури. Селищна рада залишилась, так би мовити, в стороні.  Тепер ми почули позицію обох сторін і будемо приймати відповідні рішення у вирішенні конфлікту. “

Загалом, на тристоронній зустрічі, люди висловлювали і занепокоєння, і скарги на діяльність птахофабрики. Зокрема, був озвучений факт адресної реєстрації житлових будинків і власне підприємства під одним номером. Також жителі скаржились на неприємні запахи від продуктів життєдіяльності птаства та з вигрібних ям, розвіювання пір’я на прилеглі території. В результаті активних обговорень, головою ОТГ було запропоновано усі факти подати у письмовій формі до вище згаданої робочої групи, яка опрацює та презентує відповідний звіт на сесію. Тільки таким чином місцева влада матиме підстави для подальшого діалогу з підприємством для мінімізації дискомфортних умов для проживання людей.