До уваги випускників, батьків, педагогічних працівників!
Відділ освіти, культури, туризму та спорту
Вороновицької селищної ради
інформує про вступну кампанію у 2022 році
та національний міжпредметний тест
Провести традиційне повноцінне ЗНО цьогоріч під час війни неможливо. Адже треба влаштувати складні процедури, починаючи з друку й завершуючи перевіркою бланків відповідей учасників. Ці процедури також пов’язані з охороною, персоналом пунктів тестування, залученням екзаменаторів до перевірки тестових завдань.
Тому МОН обрало інший формат проведення вступної кампанії у 2022 році – національний мультипредметний тест (НМТ).
Цей формат не є ідеальним, але він дає змогу забезпечити проведення прозорої та об’єктивної вступної кампанії, забезпечити добір студентів до вишів найменшими та найоптимальнішими зусиллями.
НМТ – це тест, який буде відбуватися онлайн і міститиме завдання з трьох блоків: українська мова, математика та історія України.
Формат проведення НМТ наближений до ЗНО, бо тестування складатиметься в пунктах, усе відбуватиметься під наглядом інструкторів. Пункти тестування будуть вміщати до 50 людей. Реєстрація на ЗНО тривала з 1 лютого до 19 квітня. Випускники, які створили реєстраційну картку на сайті Українського центру оцінювання якості освіти на проходження ЗНО, автоматично записані на НМТ.
Запрошення на тестування відбуватиметься через інформаційну сторінку випускника, що створена на сайті УЦОЯО. Вхід на цю сторінку відбувається за логіном і паролем, які у кожного учасника вже є. За тиждень до початку тестування для кожного учасника на цій інформаційній сторінці з’явиться інформація про час, місце й дату проходження тестування.
Кожен учасник складатимете тестування лише раз, але хвиль буде три. Основна хвиля – це перша половина липня. Додаткова сесія – в другій половині липня. Спеціальна сесія відбудеться у вересні. Перескласти тест не можна.
Тестування буде проводитися майже так само, як ЗНО, але з єдиною відмінністю – раніше учасники працювали із зошитами та ручками, а тепер будуть працювати на комп’ютері. Учасникам необхідно буде показати свій паспорт, ввести свої логіни та паролі в систему тестування та пройти тест. В аудиторії буде 10–20 людей. НМТ можна буде складати не тільки в Україні, але й у країнах Європи.
Наразі уже наявний демонстраційний варіант НМТ, який розрахований на 90 хвилин. У тесті не буде завдань, що потребують надання розгорнутої відповіді.
На сайті УЦОЯО наявна інформація про кожен блок тестування з української мови, математики, історії України. З української мови буде 20 завдань, можна буде набрати 35 тестових балів. Не буде власного висловлення, роботи з текстами, коротких відповідей, завдань з української літератури. З математики буде 20 завдань, за які можна отримати 30 тестових балів. З історії України 35 балів можна буде отримати за виконання 20 завдань.
Усю інформацію про національний мультипредметний тест можна знайти на сайті УЦОЯО в розділі «Вступні випробування у 2022 році».