Рік тому у Вороновиці запрацював Центр надання адміністративних послуг. Починали тоді із переліку в тридцять послуг для населення, і вже за півроку роботи він зріс більш, як до півсотні. Окрім того, ЦНАП розпочав співпрацю із вузькопрофільними спеціалістами із Вінниці, які згідно графіків приїжджають до Вороновиці. Так, вороновичани мають змогу щопонеділка задати свої питання спеціалісту з Управління праці та соціального захисту населення Вінницької РДА, щочетверга веде прийом громадян спеціаліст з Пенсійного Фонду. З листопада інформативні послуги розпочав надавати працівник Вінницького районного центру зайнятості та Бюро технічної інвентаризації. Керівник «Прозорого офісу» Ірина Нагаєвська, зауважила, що той рік був по-своєму важкий, але й продуктивний.
«Нам довелось проробити чимало роботи. Ми були одними із перших об’єднаних територіальних громад, де відкрився центр надання адміністративних послуг, тому нам довелось робити певні напрацювання, щоб адаптувати практику Вінниці для сільської місцевості. Довелось вчитись не тільки нам, а й нашим клієнтам, адже по старій звичці за довідками чи іншими документами люди відразу йшли до селищної ради, а тепер багато хто розуміє, чим займається «прозорий офіс». До речі, до нас активніше почали ходити люди у суботу. Це особливо зручно тим, хто не має можливості відлучитись в робочий час. Також ми намагаємось розширити перелік спеціалістів, які до нас приїжджають. Уже із квітня кожен другий і четвертий вівторок місяця з 10 до 14 години прийматиме спеціаліст з Фонду державного страхування. За кошти селищної ради нещодавно був придбаний ноутбук для спеціалістів соціального захисту. Це значно покращило якість послуг, які вони надають, адже вони на місці отримують доступ до внутрішньої клієнтської бази, і нашим людям не доводиться чекати на отримання необхідної інформації, – розповіла керівник ЦНАПу Ірина Нагаєвська»
Особливим попитом в «Прозорому офісі» користується державний реєстратор, яка розпочала роботу з жовтня минулого року. У 2017 році було зареєстровано 170 прав майна та 4 бізнесу. З початку 2018 року ця цифра вже сягнула – 415.
«Роботи, справді, багато. Буквально через місяць нам довелось розробити чітко розписаний графік роботи, зокрема, безпосередній прийом громадян, опрацювання даних, робота в архіві. Зараз дуже багато людей почали оформляти земельні ділянки та будинки. Бувають дуже інтенсивні дні, але приємно чути,коли клієнти хвалять за можливість отримання такого сервісу на місці, коли не потрібно їхати у Вінницю, – поділилась враженнями від роботи реєстратор Наталія Сауляк.»
До речі, з початку 2018 року саме послуги, які надає державний реєстратор, очолили рейтинг найзатребуваніших серед населення. За ним (а це 380 наданих послуг) – соціальні послуги та пенсійне забезпечення (155 послуг). У минулому році ситуація виглядала дещо інакше: люди найчастіше звертались із питаннями соціального характеру (3398), на другому місці були запити щодо паспортної системи (507), а почесне третє місце займали питання з пенсійного забезпечення (481).