19 Липня, 2024, 10:38
Відділ поліції №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області звертається до батьків. СКУТЕР – ЦЕ НЕ ІГРАШКА
Перш ніж купувати дитині – добре подумайте про наслідки.
З настанням теплої пори на дороги Немирівської та Вороновицької ТГ виїхали скутеристи. Цей транспорт відносно доступний та полюбився молоді.
Втім, відділ поліції №5, наголошує – Правила дорожнього руху розповсюджуються на усіх його учасників, серед яких і скутеристи.
Отож, відповідно до українського законодавства, скутери мають бути зареєстровані як транспортні засоби, а водій мусить мати посвідчення водія.
Аби керувати скутером, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см, або електродвигун потужністю до 4 кВт, потрібне посвідчення водія категорії А1. Наявність інших категорій не дає права на керування скутером. Отримати таке посвідчення можна після проходження навчання з 16 років.
Найбільш поширеними порушеннями є керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, керування без належних документів (свідоцтва про реєстрацію т/з та посвідчення водія), керування без шолома.
Окрім того, у Вінницькому районі є прецеденти керування мотоциклами/мопедами особами, які не досягли повноліття. Діти, у яких відсутні навички водіння вказаним транспортним засобом, свідомо наражають себе та інших учасників дорожнього руху на небезпеку.
На дорозі нeпoвнoлiтнiй/малолітній мoжe пoвoдитиcя нeбeзпeчнo (нeпpaвильнo) чepeз:
• нeвмiння пpoгнoзувaти дopoжню oбcтaнoвку (нeуcвiдoмлeний cтупiнь нeбeзпeки);
• нeзнaння зaxoдiв зaбeзпeчeння бeзпeчнoгo pуxу;
• вiдcутнicть нaвичoк викoнaння бeзпeчниx дiй;
• нeбaжaння (знeвaгa) викoнувaти бeзпeчнi дiї;
• пiдпopядкувaння нeбeзпeчним звичкaм пoвoджeння нa дopoзi;
• нeуcвiдoмлeнe нacлiдувaння iншиx ociб (нepiдкo бaтькiв, cтapшиx тoвapишiв), якi пopушують пpaвилa бeзпeки pуxу;
• нeвмiння дiяти бeзпeчнo в нaвкoлишньoму cepeдoвищі aбo дopoжнiй oбcтaнoвцi, щo piзкo (paптoвo) змiнюєтьcя (cтиxiйнe лиxo, вiдключeння ocвiтлeння, piзкa змiнa пoгoдниx умoв (зливний дoщ, cнiгoпaд i т.д.), виникнeння aвapiйнoї cитуaцiї (чepeз дiї iншиx учacникiв дopoжньoгo pуxу i т.iн.);
• нeдиcциплiнoвaнicть, втpaтa пильнocтi.
Зауважимо, що більшість випадків керування дітьми скутерами трапляється за мовчазної згоди батьків і доволі часто дорослі навіть не здогадуються, як діти поводяться на дорозі. Тому у будь-якому випадку відповідатимуть за такі «витівки» винні особи, а саме діти, які досягли 16-річного віку – на загальних засадах відповідно до чинного законодавства, та у випадку недосягнення 16-річного віку – батьки дітей за ч.3 ст. 184 КУпАП (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей в частині вчинення неповнолітніми віком від 14 до 16 років правопорушення, відповідальність, за яке передбачена КУпАП), яка передбачає накладення штрафу на батьків у розмірі від 850 до 1700 грн.
Наголошуємо, що наразі на території обслуговування ВП №5 Вінницького РУП проводяться профілактичні заходи щодо забезпечення відпочинку дітей у 2024 році, під час яких продовжуватимуться відпрацювання району щодо попередження вчинення правопорушень неповнолітніми та відносно них.
Для водіїв мопедів і скутерів передбачені й такі штрафи:
850 гривень за відсутність реєстрації (при повторному порушенні — 1700 грн)
3400 гривень за відсутність прав (повторно — аж 40 800 грн)
3 400 гривень за керування мопедом із правами, але іншої категорії;
за керування скутером без шолома — 510 грн;
за повторне порушення протягом року — 850 грн і конфіскація транспортного засобу до сплати штрафу;
за відсутність шолома у пасажира — 510 грн.
Тут варто пам’ятати, що якщо не сплатити штрафи за порушення ПДР упродовж 15 днів, вони подвоюються.
ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області.