7 квітня відбулася важлива нарада на якій селищний голова Олександр Ковінько з Командиром батальйону В’ячеславом Блащуком, командиром добровольчого формування Біланом Олександром та хлопцями з блок – постів обговорили питання про формування бригад і батальйонів Сил територіальної оборони.
У будь-якому разі, тема важлива й актуальна. Так, як багато чоловіків цікавляться темою ТрО, зважують нюанси, з’ясовують умови, визначаються, чи варто підписувати контракт резервіста тероборони.
В ході розмови з командиром батальйону В’ячеславом Блащуком, хлопцями добровольчого формування було поставлено багато питань, якими цікавляться усі бажаючі, що хочуть вступити до ТрО:
-«Чим бригада ТрО відрізняється від звичайних бригад ЗСУ?
-«Бригада тероборони від ЗСУ відрізняється структурою і завданнями. До прикладу, лінійні бригади мають вести загальновійськовий бій, мають для цього конкретне озброєння і штат. Тероборона створена інакше – це кадровані бригади, там є лише кадрове ядро, на основі якого розгортається бригада з резервістами і військовозобов’язаними.
-«Чи будуть батальйони ТрО використовувати далі від дому, на фронті»?
-«Взагалі підрозділи ТрО закріплені за своїми районами тероборони і відповідно виконують завдання на цій території. Проте є один нюанс. Батальйони можуть переміщувати в інші зони тероборони. За рішенням президента їх можна залучати до виконання інших завдань».
-«На який термін укладається контракт та чим він відрізняється від контракту ЗСУ»?
-«З офіцерами та сержантами контракт укладається на 5 років, із солдатами на 3 роки. Контракт із резервістами укладає командир військової частини. Контракт відрізняється від звичайного контракту ЗСУ тим, що людина може в односторонньому порядку його розірвати».
-«Як щодо користування зброєю»?
-«Після підписання контракту та складання військової присяги, за кожним резервістом буде закріплена особиста зброя, виданий однострій, як і звичайним військовослужбовцям. Щодо підрозділів територіальних громад, які формуються, можуть користуватися офіційно зареєстрованою зброєю відповідно до законодавства та тренуватися нею. Зброя буде видаватися на один день і зберігатися у відповідно відведеному місці.
-«Хто може долучитися до тероборони»?
-«Членом такого формування може бути будь-який громадянин України віком від 18 років, який виявив бажання допомогти тер обороні, проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір і уклав контракт добровольця територіальної оборони.
-«Чи можна укласти контракт із ТрО не за місцем реєстрації»?
-«Так. Закон дозволяє службу на контракті резервіста в будь-якому підрозділі, навіть не в тому районі чи місті, де особа зареєстрована».
Також обговорили питання про захист і безпеку нашої громади в цілому та отримали важливі вказівки та рекомендації.
Слава Україні!
Героям Слава!