В педіатричний кабінет Вороновицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини  придбано точні електронні ваги для немовлят, а також п’ять ваг для дорослих в кабінети сімейних лікарів. Профінансувала покупку Вороновицька селищна рада, втім ініціаторами заміни ще радянських металевих ваг виступили небайдужі та досвічені мами, які на прийомі в голови громади акцентували увагу на даній проблемі. Їхня малеча, до речі, мала змогу першою випробувати роботу новеньких ваг та порадувати матусь поважним приростом.  Підбирала потрібні вимірювальні прилади завідувач амбулаторії Інна Шевчук. Вона, до речі, зауважила, що в 2017 році, як ніколи, лікувальний заклад поповнився необхідним технічним інвентарем та медичними розхідними матеріалами.

Ті ваги були ще 1980 року, вони були чіткі, але не зручні, не завжди малюки хочуть спокійненько лежати. Тепер у нас зручний сучасний варіант. Ми задоволені. Також за кошти медичної субвенції в цьому році ми придбали пральну машинку, ксерокс,  мотокосу, бензопилу, глюкометр, дезинфікуючі засоби, реактиви для лабораторії, багато господарських та канцелярських товарів. Зробили поточний ремонт, замінили частину інформаційних стендів, – розповіла  Інна Шевчук.

Втім, окрім показаних обновок, голову громади Олександра Ковінька ознайомили і з найгострішими проблемами амбулаторії. Однією із них є сирість в приміщенні. Ця проблема особливо гостро з’явилась після заміни вікон на пластикові. Як виявилось, в будівлі лікувального закладу повністю відсутня система вентиляції.

Ті обновки, які ми сьогодні побачили – це крапля від того, що потрібно зробити в амбулаторії. Проблема, звичайно, серйозна, і її вирішення – не одного дня і навіть місяця. Якщо підходити комплексно, то потрібно зайнятись заміною покрівлі та утепленням фасадів. Без системи вентиляції теж нічого не буде. Для капітальних ремонтних робіт потрібно замовляти проектно-кошторисну документацію, а це займе час. Думаю, зараз потрібно проблему вирішувати локально. Ми запросимо спеціалістів з вентиляції і потім вже буде зрозуміло, як нам далі рухатись, – наголосив Олександр Ковінько.

А от де будівельні роботи уже незабаром розпочнуться, то це в хірургічно-терапевтичному корпусі. Вже в лютому там планується провести переобладнання їдальні під повноцінний харчоблок, який мають  перенести із сусіднього приміщення. Повна картина фінансування медичних  закладів буде зрозуміліша після затвердження профільних державних програм та прийняття місцевого бюджету.