смт Вороновиця, вул. Козацький шлях, 60. 0 (432) 58-70-44
Вороновицька об'єднана територіальна громада
25 Травня, 2021, 10:23

В Обідному відбулася презентація книги про село

«Книга про минуле, але заради того, щоб у нас було майбутнє» – так можна назвати презентацію книги про історію того чи іншого села. Такі книги є надзвичайно цікавими та особливими, адже і історія України складається з мікроісторій, історій окремих населених пунктів, невеликих територій.
20 травня у селі Обідне Вороновицької територіальної громади відбулася презентація книги Бориса Болюха «Минуле та сучасність села Обідне», яка вийшла черговим томом у народній серії «Моя Вінниччина».
Книгу, разом із автором, представляли Михайло Каменюк – відомий український поет Член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України та Вадим Вітковський – прозаїк, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України, які вдало доповнили своїми виступами автора книги.
«Я народився у Обідному, цим пояснюється те, що його історія мені близька та болюча. Три роки тому в інтернеті про Обідне можна було прочитати лише те, що «тут народилися професори Джеджула К.О. та Джеджула А.О.» та більше нічого. Так виникла ідея, щоб згадати про тих людей, які там проживали. Саме це спонукало мене до пошуку історії свого рідного села та згодом до написання історичної книги» – наголошує автор.
На презентацію книги завітали староста Степанівського старостату Сергій Зашкарук, директор Вороновицької публічної бібліотеки Оксана Юрченко, головний спеціаліст Відділу освіти, культури, туризму та спорту Вороновицької громади Віталій Волощук, директор центру культури та дозвілля Руслан Монзолевський та небайдужі до історії свого рідного краю люди.
«Борис Афанасійович, дивлячись на Вас та Вашу роботу розумієш, що значить бути справжнім патріотом рідного села. Дякуємо за Вашу клопітку, але таку необхідну працю письменника, краєзнавця, роботу в архівах і під час спілкування з односельчанами. Пишучи книгу про історію свого села Ви продовжуєте зберігати його традиції та відновлюєте відомості про минуле» – зазначив Сергій Зашкарук.
Борис Афанасійович Болюх – це людина, яка акумулювала зусилля багатьох людей для того, щоб все зібрати разом у одну книгу. Книга «Минуле та сучасність села Обідне» насамперед адресована мешканцям самого Обідного і тим, хто з різних причин залишив село, але береже пам’ять про саою малу Батьківщину.
  • Голова Вороновицької ОТГ
    Ковінько Олександр Геннадійович
  • 23252, смт Вороновиця, вул. Козацький шлях, 60, Вінницька область, Вінницький район
  • тел.(факс) +380 (432) 58-70-44
  • srvoron@ukr.net
  • Пн–Чт: з 8:00 до 17:00 год., Пт: з 8:00 до 16:00 год. (обідня перева з 13:00 до 14:00 год.)