Люди можуть обмінюватись різними типами інформації на різних рівнях. Відомо, що спілкування не вичерпується усними або письмовими повідомленнями. В цьому процесі важливу роль відіграють емоції, манери, жести. Психологами встановлено, що в процесі взаємодії людей від 60 до 80% комунікацій здійснюється за рахунок невербальних засобів вираження і лише 20-40% інформації передається за допомогою вербальних.
Ми дуже часто звертаємося до невербального способу передачі інформації, спілкуючись з друзями, родичами, діловими партнерами, і з тими, з ким лише на мить зіштовхує нас повсякденне життя.
Розпочинаючи з 24 червня у Вороновицькій територіальній громаді відбулися 4 психологічні тренінгові заняття на тему: “Основи ефективного спілкування”. Учасниками стали соціальні робітники округу, які покращили свій рівень вербального та невербального спілкування. В процесі занять, фахівці обмінювались досвідом, виконували практичні завдання, аналізували себе та свої дії. Заняття відбулись в кабінетах для надання соціальних та психологічних послуг у с.Тростянець, с.Побережне, с.Гуменне та смт.Вороновиця.
Сьогодні в стінах Комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Вороновицької селищної ради психологом служби Вікторією Головенько був проведений психологічний тренінг з працівниками служби. Мета даного тренінгу розгляд та опрацювання невербальних засобів комунікації.
Дана лекція спрямована саме з метою допомоги працівникам краще орієнтуватися в різних соціальних ситуаціях і регулювати свою поведінку та поведінку оточуючих, глибше розуміти один одного і відповідно будувати стосунки з іншими людьми, швидше сприймати соціальні норми, коригувати свої дії та надавати необхідну, кваліфіковану допомогу людям, які її потребують.
Підводячи підсумки сьогоднішнього тренінгу можна зробити відповідні висновки. Працівники соціальної служи активно взяли участь у теоретичних та практичних завданнях. Опанували навики та продемонстрували вміння щодо емоційного стану у момент комунікації, з’ясували особисті властивості і якості, комунікативну компетентність, соціальний статус, отримали уявлення про обличчя і самооцінку людини співрозмовника.