Під час використання генераторів забороняється:
▪ вносити зміни в конструкцію генератора;
▪ розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;
▪ палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;
▪ відкривати кришку баку працюючого генератора;
▪ заправляти генератор при працюючому або не охолодженому двигуні;
▪ об’єднувати генератори у ланцюг;
▪ перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.
«Під час роботи електрогенератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть електрогенератор та знеструмте його», – зазначають у ДСНС.
Дії у випадку займання генератора
▪ Негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище.
▪ З неструмити електрогенератор.
▪ Вжити за можливості заходи щодо гасіння чи локалізації пожежі первинними засобами пожежогасіння. У таких випадках краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються). Цю інформацію можна знайти на етикетці вогнегасника. Також у інших ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими необхідно накрити генератор.