смт Вороновиця, вул. Козацький шлях, 60. 0 (432) 58-70-44
Вороновицька територіальна громада
13 Жовтня, 2021, 14:47

У Вороновицькій селищній раді, відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ та НС

13 жовтня 2021 року у Вороновицькій селищній раді, відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ та НС №22. Головним питанням якого є виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам Вороновицької територіальної громади на осінньо-зимовий період 2021/2022 років.

30 вересня 2021 року на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулось під головуванням Президента України Володимира Зеленського, між Кабінетом Міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством енергетики України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування, «Асоціацією міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води в опалювальному сезоні 2021-2022 років (далі – Меморандум).

Меморандумом зафіксовано вартість природного газу на виробництво теплової енергії для постачання тепла і гарячої води різним категоріям споживачів. Зокрема, для категорії бюджетних організацій зафіксовано вартість природного газу в розмірі 16,40 гривень за один кубічний метр, з ПДВ без вартості транспортування і розподілу (далі – пільговий тариф), який буде постачатись товариством з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (далі – ТОВ «Нафтогаз Трейдинг») до 01 січня 2023 року.

При цьому вартість природного газу, яка формується на вільному ринку, відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», протягом серпня – жовтня поточного року коливається в межах від 18,0 грн. до 38,5 грн. за 1 м.

Постачальники природного газу (крім ТОВ «Нафтогаз Трейдинг») відмовляються постачати газ по нижчій вартості, ніж та, що сформована на ринку, та розривають договори на постачання природного газу з бюджетними закладами в односторонньому порядку. Природний газ по цінах вільного ринку, який значно перевищує пільгову вартість визначену в Меморандумі, з врахуванням вимог Закону України «Про публічні закупівлі», бюджетні заклади отримують прямі збитки.

10 вересня 2021 року селищною радою оголошено закупівлю природного газу через електронну систему, за відсутністю тендерних пропозицій, торги не відбулись. На даний час селищною радою оголошена повторна закупівля природного газу.

Як зазначає голова комісії: проводиться постійний моніторинг твердого палива в установах комунальної власності закупляються  UFO та електричні обігрівачі, ситуація – критична.

Також рекомендовано проводити обов’язкові профілактичні щеплення відповідно до переліку професій встановлених Наказом МОЗ від 04.10.2021 року №2153.

  • Голова Вороновицької ОТГ
    Ковінько Олександр Геннадійович
  • 23252, смт Вороновиця, вул. Козацький шлях, 60, Вінницька область, Вінницький район
  • тел.(факс) +380 (432) 58-70-44
  • srvoron@ukr.net
  • Пн–Чт: з 8:00 до 17:00 год., Пт: з 8:00 до 16:00 год. (обідня перева з 13:00 до 14:00 год.)