Починаючи із 12 січня, до Вороновицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини почали звертатись маленькі пацієнти із скаргами на нудоту, підвищення температури та ацетону. Як повідомила завідувач амбулаторії Інна Шевчук, було зафіксовано 15 таких випадків.
« Звертались батьки зі скаргами на рвоту у дітей, підвищення температури та ацетону, але в першій хвилі серйозних випадків не було, після прийому ліків усі симптоми проходили, деякі навіть у телефонному режимі консультувались. Втім, було 4 випадки, коли батьки відразу викликали швидку і їх було госпіталізовано у інфекційних лікарнях Вінниці. В медичних висновках ставили діагноз гастроентероколіт та ацетономічний синдром. На даний момент у двох дітей був підтверджений діагноз ротавірус. Хочеться особливо наголосити, щоб при найменших проявах хвороби, обов’язково батьки звертались до лікарів, – зауважила Інна Шевчук.»
Одним із госпіталізованих дітей – хлопчик віком двох з половиною років. Станом на 21 січня його стан класифікували, як середньої важкості. Про це повідомила головний лікар Вінницької обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні Людмила Бровінська.
«На стаціонарному лікуванні в нашій лікарні знаходиться одна дитина, масової госпіталізації не було. Зараз стан хлопчика середнього ступеню важкості. Діагноз ротавірус підтверджений. Лікування, як будь-якої гострої кишкової інфекції, проводиться від 7 до 14 днів, все залежить від імунної системи дитини і від кількості збудника, який є в організмі.
Серед порад, як можна себе захистити від інфікування – це дотримання правил особистої гігієни, по можливості, не перебувати в місцях великого скупчення людей та слідкувати за якістю харчування, – порадила Людмила Бровінська.»
В зв’язку із фіксацією подібних випадків, у садочку «Ромашка» було проведене позачергове епідеміологічне обстеження працівниками Вінницького районного відділу лабораторних досліджень. Як зазначила завідувач відділу організації епідеміологічних досліджень Тетяна Степанова, вони оглянули дітей та працівників закладу та взяли проби на бактеріальні та хімічні дослідження, нітрати, нітрити, ротавіруси та проби на контактну кишкову групу. Комплексні висновки перевірки будуть після отримання результатів аналізів не швидше, як за 10 днів. Відвідала садочок і комісія відділу освіти, молоді та спорту Вороновицької ОТГ на чолі з її керівником Людмилою Мисліцької. До її складу увійшли методист відділу О.М. Мурахівська, директор Вороновицької школи В.А. Пелешок, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини І.О. Шевчук та заступник начальника Вінницького районного управління Держспоживслужби М.А. Іванчикова. Комісія була створена для встановлення і перевірки фактів, викладених у скарзі від громадян, які надійшли до облдержадміністрації. У ній мова йшла про підозри на харчові отруєння у кількох дітей- вихованців дошкільного закладу «Ромашка». Підтвердження цьому факту комісія не встановила, втім, задля мінімізації розповсюдження ротавірусу, колегіально було вирішено рекомендувати завідуючій садочку Т.В. Щербині тимчасово ввести підвищений епідеміологічний режим в навчальному закладі. Це, зокрема, проведення додаткових прибирань із дезінфікуючими засобами, замочування посуду в дезрозчинах, щоденне миття іграшок у мильно-содовому розчині, провітрювання та кварцування ігрових кімнат. Задля профілактики розповсюдження ротавірусної інфекції додаткові вологі прибирання із дезінфікуючими засобами будуть проводитись в усіх навчальних закладах громади. Відповідні накази будуть підготовлені та доведені до відома керівників учбових закладів.
Варто зазначити, що на разі факти підвищеного рівня захворювань на ротавірусну інфекцію фіксуються у багатьох населених пунктах області.