У Вінницькій облдержадміністрації відбувся круглий стіл «Державна підтримка сільського господарства: потреби малих і середніх виробників та рекомендації щодо державної політики». Проходив захід під керівництвом першого заступника голови ОДА Андрія Гижка за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової та фахівців Мінагрополітики. Посадовці із Києва детально ознайомили запрошених представників органів місцевого самоврядування та сільськогосподарських підприємств із цьогорічними державними дотаціями та механізмами їх виплат.
«У цьому році у державному бюджеті закладені чималі суми на дотації: 4 мільярди гривень – на розвиток тваринництва, 1 мільярд гривень – на підтримку малого та середнього виробника, фермерства та кооперацій, 940 мільйонів гривень – ресурс на компенсацію вартості нової техніки, 300 мільйонів гривень – на підтримку виноградарства, ягідництва, садівництва та хмелярства (відшкодування на закупівлю селекційного посадкового матеріалу). Щодо ширшого залучення кредитних ресурсів для аграріїв, то до кінця цього року ми плануємо створити Фонд гарантування кредитів для сільськогосподарських виробників. Невеликий виробник не може взяти у банках кредитів, бо не мають необхідної застави. Даний фонд зможе, на приклад, компенсувати половину вартості повернення тіла кредиту – це знімає питання застави і дає змогу невеликому виробнику кредитуватись і отримувати кошти,– розповіла Олена Ковальова.»
Спеціалісти міністерства аграрної політики та продовольства в деталях розповіли учасникам круглого столу, які саме дотації є, як оформлювати документи на виплати. Особливу увагу приділили дотаціям за вирощування молодняку великої рогатої худоби. Так, акцент робився на обов’язковій ідентифікації корів та телят. Перший заступник голови ОДА Андрій Гижко зауважив, що Вінницька область у сфері аграрного бізнесу по цілому ряду позицій займає перші місця в державі, тому, окрім реалізації державних програм, в регіоні розробляють місцеві програми підтримки аграріїв.
«Ми другий рік підряд виділяємо кошти з обласного бюджету на підтримку приватних домогосподарств. Коли у людей 5 і більше корів, і коли вони купляли доїльне обладнання або холодильну установку, ми половину вартості цієї відшкодовували. У цьому році ми знизили планку. Цією програмою можуть скористатись сім’ї, які утримують три і більше корови. Документи проходять через департамент агропромислового розвитку. Також є програми по підтримці фермерства. Ми розуміємо, що можливості обласного бюджету не такі великі, але позитивні результати вже видні є, – наголосив Андрій Гижко.»
Загалом, весь перелік державних дотацій в сфері сільського господарства та механізм їх нарахування доступні на сайті Міністерства агропромислового розвитку та продовольства України minagro.gov.ua у розділі «Підтримка аграріїв». На сайті dotacii.minagro.org.ua інформація подана більш структуровано по цільових групах.