Проблеми з падінням рівня води в криницях індивідуального користування загострюються з кожним роком, тож будівництво нових артезіанських свердловин та прокладання водогонів – одне із нагальних завдань місцевої влади.
Саме тому на 11 сесії восьмого скликання була прийнята «Селищна програма водопостачання та водовідведення Вороновицької ОТГ на 2017-2020 роки». Передбачатиме вона залучення коштів місцевого бюджету для виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво та реконструкцію артезіанських свердловин та централізованих систем водопостачання і каналізації. Також депутати матимуть змогу розподіляти гроші для проектів, які фінансуватимуться з державного бюджету та міжнародних фондів.
Втім, Вороновицька об’єднана громада уже має чим похвалитись. Лише з початку цього року у селі Комарів було збудовано та капітально відремонтовано по одній артсвердловині. 95 садиб по вулицях Першотравнева, Ополонича та Лісова користуються новим водогоном протяжністю більше трьох кілометрів. До кінця року має бути збудований водогін по вулицях Михайлівська, Зої Космодем’янської, Братів Катеринюків, Набережна та Лисенка. Тут до п’ятикілометрового водогону буде під’єднано 72 абонента. Також планується збудувати трьохкілометровий водогін для 40 домогосподарств. Цю гілку підключать до відремонтованої артезіанської свердловини, яка нині обслуговує Комарівський навчально-виховний комплекс.
Беспосередньо у Вороновиці масштаби будівництва водогонів теж чималі. Планується реалізувати проект з викопки та облаштування артсвердловини по вулиці Солов’їній (Зозулина долина). Вона має забезпечити водопостачання для 350 садиб по вулицях Шевченка, Кооперативній, Благодатній, Олійника, Дружній, Яковенка, Лесі Українки, Героїв Майдану, Немирівській та частині Сорочинської. Протяжність водогону сягне 12-14 кілометрів. Нині завершується виготовлення проектно-технічної документації.
Рік тому було збудовано водогін протяжністю 7,5 км по вулицях Паркова, Гагаріна, 8 Березня, Бурти, Богдана Хмельницького, Вишнева, Можайського. Потужності артезіанської свердловини розраховані на обслуговування 200 домогосподарств.
Загалом, у Вороновиці вода із кранів тече у більш, як півтисячі господарств, а це менше п’ятої частини від загальної потреби громади. Аби забезпечити решту населення чистою питною водою, Вороновицькою селищною радою замовлено комплексну топографічну висотну фотозйомку для визначення місць розташування майбутніх артезіанських свердловин та маршрутів прокладання водогонів.
Ведуться ремонтні роботи і на очисній станції КУ-200 по вулиці Гагаріна. Проект повної реконструкції вартує 1 мільйон 38 тисяч гривень. Цьогоріч Вороновицькою селищною радою було подано заявку на розгляд обласної конкурсної комісії щодо виділення коштів на завершення будівельних робіт. Відтак, з фонду охорони навколишнього середовища було виділено 600 тисяч гривень. За словами директора КП «Надія» Дмитра Нагорного, зараз повністю відремонтоване приміщення, а до кінця року планується змонтувати та запустити сучасне обладнання.