В умовах децентралізації місцева влада на місцях отримала значно більші повноваження і ресурси. Разом з тим, до органів місцевого самоврядування перейшла відповідальність за підвищення якості життя людей, за всебічний розвиток громади, в тому числі – культурний.
На даний час йде багато суперечок про те, чи потрібні в селах бібліотеки та клуби? У Вороновицькій об’єднаній територіальній громаді це питання вирішили – заклади продовжують роботу у звичному форматі та фінансуються із бюджету селища.
Головні осередки, навколо яких існує культурне життя у Вороновицькій громаді – це Вороновицький будинок культури, Комарівський сільський клуб, Вороновицька бібліотека та Вороновицька школа мистецтв.
На базі Вороновицького будинку культури триває робота над масштабним проектом по запуску гуртка по кіно-відео-фото справі. Закуплено комп’ютери, відеокамера та все необхідне, і зараз все комплектується у єдиний механізм. Медіа гурток зможуть відвідувати ті, хто мріє пов’язати себе із журналістикою та масмедіа.
« Медіа гурток – це сучасно! У нас виникла ідея створити такий гурток у нас в громаді, тому що раніше це було доступно жителям великих міст. А реформа децентралізації дала можливість розвитку усім населеним пунктам. Голова Вороновицької громади Олександр Ковінько підтримав нашу ідею і на черговій сесії депутати проголосували за те, щоб виділити кошти на необхідне обладнання. Ми будемо робити кіно, перший фільм про Івана Купала ми вже зробили, знімати фото, відео кліпи, монтувати відеоролики та наповнювати своїм контентом інтернет простір.» – наголошує завідуючий БК Руслан Монзолевський.
Не оминає увагою селищна влада і вокальні ансамблі «Викрутаси», який є зразковим та «Берегиня». Художній керівник ансамблів Інна Нікітенко додає, що: «Наші ансамблі забезпечені усім необхідним для гідного представлення громади на різноманітних конкурсах та фестивалях. У ансамблів є сценічні костюми та взуття, яке було придбано за кошти місцевого бюджету. А «Викрутаси» за підтримки голови Вороновицької громади Олександра Ковінько уже два роки поспіль відвідують Польщу, відпочивають там, знайомляться з її історією та культурою. Допомагає Олександр Геннадійович і з участю у всеукраїнських фестивалях, де ми отримуємо завжди призові місця.»
Не залишається поза увагою очільника громади і Комарівськийй сільський клуб, який забезпечений усім необхідним для повноцінної роботи. В Комарові є два вокальних ансамблі «Оберіг» та «Два кольори» – художній керівник Геннадій Блідченко, яким також придбано сценічні костюми і взуття та хореографічний ансамбль «Мозаїка» – керівник Софія Блідченко.
«Ми спілкуємося з представниками інших громад і я хочу сказати, що не усі мають таке забезпечення. Ми купуємо необхідні костюми, апаратуру та багато інших потрібних для сцени речей. Наших артистів мотивує увага до себе, і вони із задоволенням беруть участь у різних заходах не лише по громаді, а й за її межами. Дякую від своїх художніх керівників, артистів та від себе Голові громади Олександру Ковінько за створення можливостей для культурного розвитку.» – зазначає завідуючий Комарівським сільським клубом Олександр Мальований.
Культура має посідати пріоритетне місце у розвитку громади, нам необхідно зберігати і розвивати нашу культуру і духовність. Бо якщо не буде культури і духовності ми втратимо свою ідентичність.