Даний звіт зроблений відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005року № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», наказу Відділу освіти молоді та спорту Вороновицької селищної ради від 09.06.2020 № 01-23/192 «Про щорічне звітування керівникі закладів освіти Вороновицької ОТГ».

Завдання звітування:

1.Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.

2.Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Проаналізувавши роботу, Вороновицького ДНЗ «Веселка» за 2019-2020 навчальний  рік, можна відмітити, що колектив закладу створював необхідні умови для охорони життя та зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного всебічного розвитку.

Вороновицький дошкільний навчальний заклад «Веселка» загального типу діє згідно з:

– основними положеннями Конституції України,

– Законом України «Про дошкільну освіту»,

–  Положенням «Про дошкільний навчальний заклад»,

– «Про охорону дитинства»,

–  Конвенцією «Про права дитини»,

– Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234),

– Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності, затвердженого наказом МОН України від 20.04.2016 № 446, та іншим процесуальним законодавством та нормативно – правовими актами, які регламентують діяльність закладів дошкільної освіти в Україні,

–  згідно Базового компоненту дошкільної освіти,

– Колективним договором між адміністрацією,

– профспілковим комітетом та трудовим колективом,

– Правил внутрішнього розпорядку, посадових інструкцій,

– Статуту закладу,

– за освітньою програмою для дітей від  2 до 7 років «Дитина».

Загальні відомості про дошкільний навчальний заклад

Заклад освіти  Вороновицький дошкільний навчальний заклад «Веселка»  Вороновицької селищної ради

Власність – комунальна.

Контакти дошкільного навчального закладу 23252, Вінницька область, Вінницький район, смт Вороновиця, вул.  Молодіжна,53-н

Е-mail:dnzvvv@gmail.com

Тип дошкільного навчального закладу Загального розвитку
Прізвище, імʼя, по-батькові керівника Грабенко Оксана Василівна
Рік побудови 1986
Проектна потужність   101 місць
Ліцензійний обсяг   101 дитина
Мовний режим українська
Режим роботи дошкільного навчального закладу 9 – 10, 5 годинним перебуванням

Початок роботи – 7.30 год.,

кінець роботи – 18.00 год.

Кількість груп,

кількість дітей за списком

4 групи

92 вихованці

Кількість груп для дітей раннього 1 група для дітей раннього віку

3 групи дошкільного віку

Спеціальні групи Відсутні
Санаторні групи Відсутні
Додаткові освітні послуги Відсутні
Робота гуртків, секцій Відсутні гуртки

 

Пріоритетний напрямок роботи закладу освіти:  загальний .

Склад вихованців

У цьому році навчальний заклад відвідувало 94 дитини. Групи комплектуються переважно у червні-серпні, за віковими ознаками.  Черга відсутня.

Кадрове забезпечення                                                                                         

В садочку працює 10 педагогічних працівників, з них вищу освіту мають 4 особи, 1 – базову вищу, 5 – неповну вищу. Всі педагоги проходять атестацію раз в 5 років. На даний час в садочку працює вихователь-методист (0.5 ст.),  практичний психолог (0,75 ст.). медична сестра.                                                                          На даний час колектив ДНЗ складається з 25 осіб, з них 15 обслуговуючого персоналу.

Аналіз роботи протягом  2019-2020 навчального року у ДНЗ «Веселка»

Як директор, основну увагу  приділяю   зміцненню та оновленню матеріально-технічної бази, розвитку методичної та психологічної служби, покращенню харчування та медичного обслуговування в ДНЗ .

При активній допомозі  селищної ради,  значно покращилась  матеріально-технічна база дитячого садка у цьому навчальному  році.  Під час підготовки до нового навчального року зроблено наступне :

Придбано:

– мийки виробничі 3 штуки  для миття посуду в групах  5960 грн.,

– будівельні матеріали для поточного ремонту 10338грн.,

– періодичні видання 7620 грн.,

– медикаменти 1400 грн.,

– канцелярські товари 2196.97 грн.,

– господарчі товари  8426,10грн.,

– витяжка 10659 грн.,

– м’ясорубка 9050 грн.,

Протягом року:

–   відремонтовано  частину даху  будівлі, 124688  грн;

– під час зимового карантину здійснено обробку постелі.

–   привезено дров на суму 107555,30 грн.

– проводились заходи з дезінфекції та дератизації.

– на даний час працівниками ДНЗ проводиться поточний  ремонт приміщення та майданчика .

 Постійно проводиться підготовка території та приміщень до безпечного перебування дітей.     

 – очищення території закладу від сухоцвіту та опалого листя.

–  обрізання дерев , скошування трави,

–  посипання доріжок в період ожеледиці,

Благодійна  допомога:

– ноутбук від селищної ради -1шт.

– батьки в усіх групах  прийняли активну участь у придбанні іграшок та матеріалів для роботи з дітьми під час занять, за що їм щиро вдячні.

Є  ще багато проблем, які плануємо вирішувати  це: придбання комп’ютерної техніки; поступова заміна старих дитячих меблів у2 групах, заміна ліжок в групах,  капітальний ремонт усіх приміщень, здійснити заміну огорожі території закладу, утеплення будівлі, ремонт другої половини даху. Маю надію в подальшому на плідну співпрацю селищної ради, працівників ДНЗ та батьків, щоб  усі проблеми  були  вирішенні. Я  вдячна усім: голові селищної ради, депутатському корпусу, працівникам ДНЗ, батькам за спільну роботу, покращенні матеріальної бази, проведенні ремонтних робіт. Заходи які ми зробили протягом року направленні на створення комфортних умов перебування дітей в садочку , збереження здоров’я дітей, підготовку дітей до школи, да майбутнього життя в соціумі.  Як ми сьогодні дбаємо про майбутнє дітей так вони подбають про нас в майбутньому.

 Організація харчування.

У дошкільному навчальному закладі протягом навчального року значна увага приділялась харчуванню дітей. Впроваджено систему аналізу небезпечних чинників та критичних точок контролю (НАССР). Працівниками держпродспоживслужби розроблено паспорт харчоблоку закладу освіти, згідно якого поетапно здійснюється покращення його санітарно-технічного стану. Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Ведеться постійний контроль за виконанням відповідних норм. Щоквартально аналізується стан харчування дітей в ДНЗ.

Для правильної організації харчування на основі перспективного харчування складається щоденне меню з вживанням свіжих овочів в літній та осінні періоди. Протягом року в дошкільному закладі було організовано якісне раціональне 3-х разове харчування ( 2 сніданок о 11.00 год. – сік чи фрукти)

Вартість харчування одного вихованця в ДНЗу розмірі– 33грн, на день для груп дошкільного віку та 30.00 для груп раннього віку.

Батьки сплачують за харчування дітей у розмірі 60% від вартості харчування на день – 18грн- для груп раннього віку , 19.80- для груп дошкільного віку .

Відповідно до поданих документів:

  • 100 %Звільнені від батьківської плати в ДНЗ діти, батьки яких є учасниками бойових дій в зоні АТО, малозабезпеченим сім’ям – це 7 дітей
  • Зменшено розмір плати на 50 % за харчування дітей багатодітних сімей – це 5 дітей

На продукти харчування у цьому навчальному році витрачено 173881,85 грн.

Відбираються регулярно проби, зберігаються 24 години  при температурі від +4 до +8 в окремому холодильнику. Дотримується товарне сусідство.

Постійний контроль за правильною організацією харчування дітей здійснюється радою по харчуванню, директором,  вихователем-методистом та старшою медичною сестрою. Приготування страв здійснюється  відповідно орієнтовного перспективного меню та картотеки страв.

Постачання продуктів харчування здійснює ФОП Шевчук Є.А. – крупи, фрукти, овочі, молочні продукти,  м’ясо – ТОВ «Сергієвський смак», хлібобулочні вироби – ТОВ «Вінниця-млин» всі продукти , що надходять відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість.

Періодичний контроль проводять працівники держпродспоживслужби, представники управління освіти.

У закладі  наявні накази про організацію харчування, бракераж, безпеку, про дотримання норм харчування. У всіх працівників ДНЗ проходять медичні огляди 2 рази на рік про що ставиться відмітка в  санітарних книжках, відмітки про допуск до роботи.

Постійно здійснюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо утримання харчоблоку, миття посуду, технології приготування їжі, термінів реалізації продуктів харчування.

За результатами перевірок держпродспоживслужби  грубих порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку, а також порушень відповідності нормам калорійності харчування дітей не виявлено.

Педагоги  постійно формують  у дітей трудові та  культурно-гігієнічні навички, вивчають правила поведінки за столом , вчать користуватись столовими приборами (виделки, ножі в старших групах).

У навчальному році середнє відвідування дітьми дошкільного навчального закладу по групах представлено у таблиці:

Моніторинг відвідування дітьми Вороновицького ДНЗ «Веселка»

 за 2019 – 2020 навчальний рік

Група Відвідування

(%)

Захворюваність

(%)

І молодша 41 52
ІІ молодша 44 51
Середня 58 23
Старша 52 24
всього 48,75 37,5

 

Розвивальне та освітнє середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення, куточки:

  • ізолятор;
  • кабінет психолога, вихователя-методиста;
  • куточоки книги в кожній віковій групі,
  • прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;
  • спортивний майданчик;
  • ігрові та розвивальні осередки в кожній групі. 

Парціальними  програмами:

«Радість  творчості», програма художньо-естетичного розвитку,  дітей раннього та дошкільного віку;

«Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі;

«Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років;

Для роботи  з дітьми стала необхідність створення відповідної матеріальної та навчальної бази (добір та розробка ігор, конспектів занять, наочності, обладнання тощо).

Протягом навчального року систематично проводились різноманітні форми  роботи з педагогами з різних питань організації освітньої діяльності згідно відповідних розділів річного плану.

Для вирішення річних завдань були підготовлені змістовні консультації для педагогів відповідно до річного плану, педагогічні ради, виробничі наради , оперативні наради.

Заклад дошкільної освіти в цілому забезпечений нормативно-правовою базою, зокрема актами законодавства про освіту, про працю, про охорону дитинства тощо.

Протягом року проводились свята та розваги, дійства відповідно до річного плану.

Так як цей навчальний рік став для всіх досить нестандартним – карантин.  Тому педагоги ДНЗ проводили  дистанційну роботу на час карантину,  було розроблено цілу  систему дистанційного навчання. Так батькам дітей надавалися індивідуальні консультації, рекомендації, для них проводились заняття з використанням відео, інтернет-ресурсів.                                     Колективом було  обговорено  шляхи роботи щодо дистанційного навчання. Кожен вихователь склав індивідуальний план  на період карантину, врахували індивідуальні та вікові можливості дітей. Вихователь-методист Голоскевич Юлія Віталіївна розробила індивідуальний план роботи вихователя-методиста на час карантину. Кожний вихователь створив свій блог, а також загальнодоступна група у фейсбуці Вороновицький ДНЗ «Веселка» «Працюємо разом з батьками», Також, згідно плану, педагоги  займаються самоосвітою, реєструються на вебінарах.

Вся ділова документація вихователя-методиста та педагогічних працівників в закладі велась державною мовою з дотриманням нормативних вимог.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Також проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога», «Практика управління дошкільним закладом» (також online журнали), «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Медична сестра дитячого садочка»», «Методична скарбничка вихователя»,  «Практичний психолог», «Музичний керівник».

Отже, слід зазначити, що робота педагогічного колективу проводилася на достатньому рівні, її результатом є такі показники:

–        підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів;

–        високий рівень вихованості та розвитку дітей;

–        сприятливий психологічний клімат у колективі.

–        проводиться певна робота щодо підвищення зовнішнього іміджу закладу.

Головна мета нашого закладу є реалізація прав маленьких громадян на  здобуття дошкільної освіти , а пріоритетним напрямком є – виховати здорову,розумну, щасливу  дитину. Крім основної програми в своїй роботі педагоги використовують інноваційні технології Л. Шульги (Ковальська Л.В. атестація 2017 р.)– Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання, аплікації. Суть технології. Діти зображають навколишнє тільки після емоційних зустрічей з ним у процесі спостереження, розгляду картин, слухання музики, читання, розповідання. Головне завдання організації зображувальної діяльності – виховання естетичних почуттів, а допоміжне – навчання технічним прийомам. Чим більше органів чуття беруть участь у сприйманні навколишнього, тим повнішими будуть уявлення, глибшим – пізнання,  нетрадиційна зображувальна діяльність.                                                                 Спадщина В.Сухомлинського (Мончук Н.Ф. атестація 2018 р.). Суть технології. Основоположною у науково-теоретичних працях і практичному досвіді В.Сухомлинського є його філософсько-педагогічна система ідей та поглядів на дитину як на найвищу цінність. Педагогіка В.Сухомлинського – це педагогіка серця, дитиноцентризму й толерантності, яка базується на ідеї наближення навчально-виховного процесу до природи конкретної дитини.

В 2018-2019 н.р. про атестовано вихователя Афоніну Л.М., яка працює над темою «Використання дидактичних ігор для  розвитку мовлення дітей раннього віку» та директор Грабенко О.В. – відповідає займаній посаді.

2019-2020 н.р. про атестовано практичного психолога Сідлецьку О.В. на 2 кваліфікаційну категорію, працювала над темою: «Ізотерапія в роботі психолога  в ДНЗ»

Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково-методичним осередком для педагогів та батьків. Педагоги закладу мають вільний доступ для користування методичними матеріалами, та можливість задовольняти свої потреби у професійному самовираженні й самореалізації, саморозвитку та самовдосконаленні.

Окремою ланкою методичної роботи стала організація взаємодії з родинами вихованців. Провідною формою роботи з батьками є батьківські збори. Впродовж навчального року були проведені групові батьківські збори, під час яких батьки систематично ознайомлювалися із завданнями, новим змістом і напрямками навчально-виховного процесу, отримували інформацію про нормативно-правове підґрунтя нововведень в освіті. Особливу увагу приділяли індивідуальним формам роботи з батьками. Велика увага в закладі приділялася забезпеченню якісної підготовки дітей до навчання в школі..

В усіх групах облаштовані розвивальні життєві осередки, завдяки яким опановують науку життя, стають компетентними особистостями з притаманними їм індивідуальними особливостями.

Навчальний процес здійснюється протягом дня на заняттях, іграх, повсякденному житті. На базі садочка   в цьому році було проведено засідання методичної ради Вороновицької ОТГ для  вихователів в співпраці з психологічною службою садочка.                                                                                         Фізкультурно-оздоровча робота проводиться як в групових кімнатах так і на вулиці (заняття, розваги, ігри, спортивні свята). В теплу пору року проводяться традиційно піші переходи до водойми, лісу, за межі ДНЗ. .Всі  заходи, що проводяться в закладі намагаємося висвітлити на фото в «Вороновиця онлайн» , в групах . Огляд посібників, дидактичних ігор, матеріалів,  які виготовили вихователі власноруч.                                                                                   На початок року всі діти проходять медичний огляд. Кожного півріччя проводиться аналіз стану захворюваності, відповідно до довідок  в основному це ГРВІ. Частота захворювання впливає на відвідування дітей в ДНЗ. Протягом цього року було досить часті захворювання (1 молодша група), що значно відобразилось на відвідуванні дітей.

Колектив ДНЗ спрямовує свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, патріотично налаштованої особистості.

За підсумками роботи колективу під час   навчального року  можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

На завершення бажаю всім міцного здоров’я, гарного настрою, успіхів, благодаті. Вдячна за увагу та підтримку!