Ситуація, що склалася навколо птахофабрики «Поділля»,  сьогодні на порядку денному 14 сесії. Голова спеціально створеної комісії Володимир Шліхтенко довів до відома депутатів пророблену роботу, а також ознайомив із змістом нового листа-звернення від жителів вулиці Жовтневої.

 «Спеціальна комісія здійснювала виїзне засідання, спілкувались з керівництвом птахофабрики «Поділля», також відбулись збори. Надійшов лист від жителів вулиці Молодіжної, які виносять свої пропозиції. Щоб все це систематизувати, комісія просить час до наступної сесії, щоб ми підготували ґрунтовні висновки і пропозиції.  Взагалі, думки є різні. Люди розуміють, що вони з цим жили 50 років. Головна вимога – щоб виробництво більше не розширялось.»

Серед головних вимог, зазначених у вище згаданому листі, зокрема, заборона надання депутатами дозволу на зменшення санітарно-захисної зони. Щодо вимог до птахофабрики «Поділля», то увага акцентувалась на винесенні шкідливого виробництва за межі населеного пункту, утилізація згідно норм  вмерлої птиці, ліквідація скотомогильника та дотримання законодавства в сфері безпеки водоносних горизонтів. Під листом ініціативна група збирала підписи громадян. Як зауважив юрист селищної ради Костянтин Куций, робилось це із чималими порушеннями  та неточностями, до того ж деякі вимоги не підпадають під повноваження і сферу впливу органу місцевого самоврядування.  Втім, це не відкидає необхідності реального вивчення суспільної думки.

«Вважаю доцільним зробити об’єктивне опитування жителів, щоб зробила це робоча група. Вона і формуватиме лист-опитувальник з роз’ясненнями і наслідками. Люди насправді проти збільшення виробництва, при цьому не кожен розуміє, що таке зменшення санітарно-захисної зони. Ці речі потрібно додатково людям пояснювати. Найдоцільніше зараз, маючи гарантійне зобов’язання від птахофабрики про те, що вони не планують і не будуть збільшувати виробництво, здійснити опитування  населення з даного питання. Тоді буде реальна картина і реальне відображення ситуації.»

Відтак, завданням робочої депутатської групи, до складу якої входять В. Л. Шліхтенко, М.П. Цюпій, Н.М. Сташенко, О.О. Карасенко та Н.В. Михаліна, провести об’єктивне опитування та, врахувавши скарги, зауваження та пропозиції  людей, підготувати звіт до наступної сесії. А от із чим депутати не схотіли баритись, то це із прийняттям рішення про виділення земельних ділянок поза санітарно-охоронною зоною під будівництво та подальше обслуговування нових артезіанських свердловин, які забезпечать усіх жителів «Заводу» чистою питною водою.