У Вороновицькій територіальній громаді відбулася традиційна посвята в Українське Козацтво.
На заході були присутні очільник Вороновицької територіальної громади Олександр Ковінько, отець Володимир храму Св.Чуда ар. Михайла, Генерал-отаман УК отаман Вінницького крайового осередку УК Олександр Білан, представники Генеральної канцелярії та бажаючі вступити до Українського козацтва.
Майбутні козаки давали присягу готувати себе розумово, фізично і морально, чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я утвердження незалежності і розвитку України.
Отець Володимир храму Св.Чуда Ар. Михайла благословив козаків-новобранців та наголосив: “Будьте гідними захисниками нашої Батьківщини”.
Після цього козаки взяли участь в урочистій посвяті, під час якої їм було вручено відповідні посвідчення, які вручив Генерал-отаман УК отаман Вінницького крайового осередку УК Олександр Білан.
Очільник Вороновицької територіальної громади Олександр Ковінько разом з сином Назаром також виявили бажання та вступили до Українського Козацтва.
29 травня у ряди славного козацтва загалом було прийнято близько 60 чоловік.
Цей день духовно об’єднав жителів нашої громади, закріпив їх віру у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі, яка боронила наш народ, допомагала козацькому війську у боротьбі з ворогом.
Але насамперед кожен козак повинен навчитися віри. Віра – це та підтримка, яка завжди допомагала українцям у нелегкий час випробувань, ставала опорою мирного майбутнього.
Козацтво в Україні – є спадкоємцем і продовжувачем ідейних, духовних і моральних засад українських козаків, правонаступником козацьких організацій, які діяли в Україні з метою відновлення незалежності України, її духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій.
Українське козацтво послідовно використовує кращі набутки багатьох поколінь своїх попередників, утверджує, розвиває і боронить національну ідею, сприяє захисту політичних, економічних, культурних та історичних досягнень Українського народу, бере активну участь у забезпеченні його духовного розвитку, фізичного здоров’я, високої моральності.
Козацтво, козацькі організації і їх об’єднання створюються і діють на засадах законності, самоврядності, добровільності, рівноправності їх членів (учасників), гласності.