Cьогодні Україна потерпає від російської агресії та її наслідків.
В умовах війни важливо розуміти алгоритм дій у разі різних надзвичайних ситуацій. Одна з таких — радіаційна аварія.
У разі аварії на ядерних установках атомної станції може відбутися викид радіоізотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. В результаті викиду може утворитися радіаційна хмара, яка може забруднювати ґрунт, воду, їжу.
Працюючи на упередження у Вороновицькій територіальній громаді за ініціативою та постійним контролем очільника громади Олександра Ковінько були здійснені відповідні зустрічі щодо прийому калію йодиту на яких обговорили основні алгоритми дій.
Сподіваємся, що команди з прийому цього препарату ми ніколи не отримаємо. Однак насамперед маємо піклуватися про безпеку.
Днями начальник відділу освіти, культури, туризму та спорту Вороновицької селищної ради Олена Оцвера разом з т.в.о директора КНП “ЦПМСД” Вороновицької територіальної громади Антоном Юрійовичем провели інформаційні зустрічі з працівниками освіти та батьківськими комітетами відносно роз’яснення правил застосування калію йодиту.
Основна мета:
- Проінформувати населення щодо алгоритму першочергових дій у разі аварії на АЕС.
- Надання інструкцій щодо дозування даного препарату з метою зменшення негативного впливу радіоактивного йоду на щитоподібну залозу.
- Зробити усе можливе, щоб у випадку надзвичайної ситуації діти були максимально захищені.
Зверніть увагу!
- Допоки немає сповіщення від офіційних органів влади про евакуацію чи йодну профілактику, приймати пігулки «для профілактики» не можна, бо будуть ускладнення у вигляді різних хвороб щитоподібної залози.
- Людям віком понад 40 років – за винятком вагітних жінок, або тих, які продовжують грудне вигодовування – приймати йодид калію не потрібно: в такому віці щитоподібна залоза не накопичує радіоактивний йод, а прийом йодиду калію – може привести до порушень функції щитоподібної залози, зокрема гіпотиреозу.
І за можливості – спершу радитися з лікарем!
Зберігаємо спокій, стежимо за повідомленнями ДСНС та інших офіційних державних джерел інформації.