19 лютого 2018 року  відбувся  звіт голови Вінницької районної державної адміністрації Михайла Демченка. Присутніми на заході були голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, представники та керівники усіх сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад району. Широкій аудиторії були презентовані промо-ролики про Вінницьку область та Вінницький район, після чого Михайло Демченко приступив до звіту про соціально-економічний розвиток району. Серед основних позитивних моментів він, зокрема, відзначив зростання рівня економіки в районі, активне збільшення офіційно зареєстрованих найманих працівників, особливо у секторі малого бізнесу. Робився акцент на розвиткові туризму, в контексті чого наголос робився і на реставрації музею Можайських-Грохольських, що у Вороновиці.

Окрім Михайла Демченка, звітував про соціально-економічний розвиток громади і голова Вороновицької селищної ради Олександр Ковінько. У своєму виступі він акценти робив на трьох основних моментах – це зміни структури апарату селищної ради та створення центру надання адміністративних послуг, інфраструктурні проекти та робота в соціально-освітній сфері.

«Зміна порядку фінансування та підпорядкування нашої громади стали поштовхом до створення власних відділів. Першим таким став відділ фінансів, бухгалтерського обліку та звітності, за ним з’явився відділ комунальної власності та земельних відносин. Із кінця серпня повноцінно і досить потужно запрацював відділ  освіти, молоді та спорту. Із січня приступили до роботи спеціалісти та соціальні патронажні працівники  у відділі сім’ї, дітей, молоді та соціального захисту населення. Нещодавно відбулись конкурси  на посади начальників відділів архітектури та містобудування та загального відділу. В найближчій перспективі будуть утворені організаційний та сектор  культури. Також був створений ЦНАП, який зараз надає більше півсотні послуг для населення. У цьому році плануємо організувати на місці центр видачі ID-карток та закордонних паспортів. Серед найважливіших інфраструктурних проектів варто наголосити на темпах будівництва доріг у громаді, прокладання водогонів та буріння скважин, реконструкцію вуличного освітлення. За сприяння облдержадміністрації в кінці 2017 року після капітального ремонту була запущена очисна станція КУ200.  У соціально-освітній сфері у нас також є певні результати. З початку навчального року ми намагались оновити матеріально-технічну базу наших освітніх закладів. Продовжили ми практику страхування дітей та забезпечення пільгових категорій проїзними квитками. У 2018 році плануємо знову асфальтувати дороги, прокладати водогони та системи водовідведення. У планах також розпочати реконструкцію будинку культури та зайнятись проектуванням будівництва спортивного комплексу при Вороновицькій СЗШ, – наголосив Олександр Ковінько.»

Присутній на публічному звіті голова облдержадміністрації Валерій Коровій, в свою чергу, відзначив позитивні досягнення в районі та наголосив на невідворотності адміністративної реформи в державі, озвучив переваги та можливості об’єднаних громад, у порівнянні із сільськими та селищними радами, а також поділився із планами обласної влади на 2018 рік.

« Спочатку об’єднані громади були дійсно  зацікавлені у великому фінансовому ресурсі: 60% ПДФО, державні субвенції на освіту, медичні заклади, розвиток інфраструктури.  Фінансування між ОТГ і сільськими радами відрізняється суттєво, до того ж  тільки об’єднаним громадам будуть передаватись землі, що знаходяться поза межами населеного пункту. Із Вінницького району першою такою громадою стане Вороновицька. Також цьогоріч особливо для Вінницького району стануть помітними темпи будівництва автошляхів. Ми плануємо освоїти 2,5 млрд гривень – роботи вестимуться в сторону Калинівки, до Хмельницької області по М12 , в сторону Жмеринки, і частина М12 з Вінниці до Немирова. Більше 600 мільйонів закладено на будівництво доріг  по району в сторону Луки-Мелешківської, Селища та Медвежого Вушка, – розповів Валерій Коровій.»