29 січня виповнилось 102 роки з часу бою на залізничній станції Крути. Битва під Крутами – один із найважливіших подій української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія.
Крути стали початком нової доби в історії України, бо саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не піддається забуттю.
У навчальних закладах Вороновицької територіальної громади були проведені заходи, щодо відзначення Дня пам’яті Героїв Крут. Так у КЗ «Вороновицький ліцей» Вінницької області проведено лінійку пам’яті «Лицарський подвиг юних українців» на якій розповіли учням про 300 юних героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників.
У Михайлівській ЗОШ була проведена тематична лінійка, на якій учні 10 класу презентували повідомлення та ілюстрації на відповідну тему.
В Комарівському НВК до Дня пам’яті Героїв Крут були проведені бесіди, організовано книжкову виставку та учні переглянули фільм «Крути 1918».
У Вороновицькій бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну виставку «Пам’ятай про Крути”.
![](http://votg.gov.ua/wp-content/uploads/2020/01/DSC06408.jpg)
SONY DSC
![](http://votg.gov.ua/wp-content/uploads/2020/01/DSC06410.jpg)
SONY DSC
![](http://votg.gov.ua/wp-content/uploads/2020/01/DSC06418.jpg)
SONY DSC
![](http://votg.gov.ua/wp-content/uploads/2020/01/DSC06427.jpg)
SONY DSC