Делегація Вороновицької об’єднаної територіальної громади у складі восьми осіб 24 березня відвідала село Ребедайлівка Черкаської області. Саме рік тому там розпочався переговорний процес між інвестором та тамтешньою місцевою владою про будівництво сучасного асфальтного заводу. Менший за розмірами та меншпотужний об’єкт має з’явитись і у селі Комарів, тож перед проведенням громадських слухань стосовно даного питання і була організована ознайомча поїздка до сусідньої області. Окрім представників заводу, у Ребедайлівці на гостей із Вороновицької ОТГ чекали і представники місцевої влади. Так, перший заступник голови Михайлівської ОТГ та виконуюча обов’язки старости в Ребедайлівці , а до грудня 2017 року сільський голова Вікторія Швець розповіла історію знайомства та співпраці із потенційним інвестором.
«Інвестори розглядали три майданчика для будівництва свого заводу, я, коли взнала, то сама поїхала їх шукати, щоб в наше село переманити. Перед тим, ми поїхали в Полтаву і подивились на їхній завод там. Він старого типу, але нам інвестор дуже потрібен був. Коли отримали підтвердження від представників фірми про готовність співпрацювати із нами, провели в селі громадські обговорення. Молоді люди всі «за» були, бо розуміли, що це робота і хороша зарплата. Більшість із тих, хто зараз тут працює, всі по заробітках їздили. Перші працівники приїжджі навіть у мене жили і харчувались. Я їм казала, що «польку-бабочку» буду танцювати, аби тільки вони завод тут запустили. Зараз я їм не даю спокою ні вдень, ні вночі. Вони нам помогли більше кілометра водогону поміняти, ми тільки матеріали закупили, ями на кладовищі вручну ми вже не копаємо, в будинок культури перед Новим роком хороший проектор купили, генератори позичають, коли світла немає, також вони проплатили проект на капітальний ремонт центральної вулиці, цілу зиму сніг горнули безкоштовно не тільки по нашому селі, а й до Смілої прочищали. Також постійно надають автобус для наших школярів, шофера наших дітей вже по іменах знають, – розповіла Вікторія Швець. »
Окрім того, представники делегації поспілкувались і з мешканцями Ребедайлівки, чиї оселі знаходяться в близькому сусідстві із асфальтним заводом.
« Я прокатався по заробітках 14 років, то коли почув про завод, зрозумів, що в мене є шанс бачити, як ростуть мої діти. Я в цій хаті живу з 1985 року, гроші вкладав і далі ремонти роблю. Завод фактично за 100-150 метрів, а зараз вони ще землю під стоянку автомобілів викупили, то це, взагалі, через дорогу буде. Зарплату наші хлопці по 12-15 тисяч отримують. Да, машини їздять, асфальтом при погрузці трохи чути. Як працює завод не так чути, як, коли нові трактори задом здають, то пікають. Хочу сказати, що нам ще повезло, – поділився власними думками пан Сашко.»
«Дискомфорту у нас немає, думки в селі різні були, ми не раз збирались, обговорювали на зборах. Завод тільки рік, як працює, то в людей скарг поки що немає. Є у нас пару чоловік, які недовольні, але їм ніколи нічого не подобається, до того ж вони вже пенсіонери і молоді люди пояснили, що їм робота в селі нужна, – розповів пан Василь.»
Жителі Комарова Юрій Книш (депутат ОТГ), Віра Гелевер (колишня секретар сільської ради), Тамара Горовенко (колишня сільський голова, голова ветеранської організації Комарова) та Надія Мороз (жителька Комарова, секретар виконавчого комітету ОТГ), які відвідали завод, засипали питаннями працівників асфальтного заводу, зокрема, оператора, лаборанта, будівельників, обслуговуючий персонал, водіїв. Питання «чи не смердить?», «чи не шумить?», «чи ви були не проти будівництва?», «а чи є соціальна співпраця?», «а як висипають?» , «чи не димить і не пилить?», «а яка у вас заробітна плата?», «скільки місцевих працює на заводі?» звучали з десяток разів. Також вони з усіх боків обійшли виробничі потужності, з особливою прискіпливістю приглядались до цистерн із бітумом. Своїми враженнями від побаченого та почутого під час відвідин Ребедайлівського асфальтного заводу представники делегації уже ділитимуться із краянами на громадських слуханнях, які будуть організовані найближчим часом. А нові знайомі у Ребедайлівці уже висловили про своє бажання відвідати Вороновицьку об’єднану територіальну громаду, аби перейняти досвід із децентралізації.