З настанням теплої пори року більшість мешканцівнамагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Купання та плавання – цехороший, корисний і активний відпочинок. Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачним, алевона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.
Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання громадянами правил безпечноїповедінки. Зокрема, це купання в необладнаних для цьогомісцях та купання в нетверезому стані. Тому варто пам’ятати, що умовами безпеки є правильний вибір та обладнання місцькупання, навчання дорослих і дітей плаванню, суворедотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вмінняплавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, якийпотрапив у біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отриманнязадоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливуувагу на пояснення правил поведінки на воді дітям.
Основні правила безпечної поведінки на воді та біля води:
Варто пам’ятати, що вода помилок не прощає, тому додержання зазначених правил та вимог безпекидозволить Вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об’єктів.
Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей іне нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставленнядо правил безпеки на воді може статися непоправне лихо. Нехай Ваш відпочинок буде здоровим, радісним, безпечним.
Фахівець ВЗЗ ПНС у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області старший лейтенант сл..ЦЗ Валерія Грох