Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах відзначають День слов’янської писемності і культури і урочисто прославляють творців слов’янської писемності святих Кирила і Мефодія — вчителів словенських.
Це свято символізує торжество слов’янства і своєю глибинною духовнj та історично звеличує нашу національну самобутність.
Вчені вважають, що слов’янська писемність була створена в 9 столітті, приблизно в 863 році. Новий алфавіт отримав назву “кирилиця” на ім’я одного з братів, Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило, який з малих років проявив великі здібності і досконало спіткав всі науки свого часу, а також вивчив багато мов, на основі грецької створив слов’янську абетку. Він істотно змінив грецьку абетку, щоб більш точно передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки — глаголиця і кирилиця. Крім того, брати-греки переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол і Псалтир.
Сьогодні кожен українець повинен плекати неоцінений скарб нашу рідну солов’їну мову, берегти її та передавати з покоління в покоління, утверджуючи в світі імідж високоосвіченої української нації.
У День слов’янської писемності і культури закликаю вас, дорогі земляки, пам’ятати про те, який великий скарб дістався нам у спадок – жива українська мова. Тож давайте ставитися до цього багатства бережливо, зберігаючи культурні традиції нашого народу.
Голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько