День усіх святих ― християнське свято, коли вшановується пам’ять всіх відомих Церкві святих. Термін «Усі святі» охоплює як канонізованих святих, так і тих, хто залишився невідомим за життя. Католицька церква святкує його 1 листопада
День усіх святих ― походження свята
Католицький День усіх святих припадає на останній день кельтського свята Самайн, свята родючості та збору врожаю.
Самайн ― це кельтське свято завершення сільськогосподарських робіт — повернення стад тварин з літніх пасовиськ та завершення збирання врожаю. Самйн вважався завершенням річного циклу і початком нового. Тривало свято сім діб — три до початку Самайну та чотири після. За непідтвердженими даними, у кельтів Самайн теж був днем нового року й днем смерті старого року й відродження нового.
За легендою, в ніч свята стиралася межа між світами мертвих і живих та душі забирали з собою людей, які порушували закони праведного життя (гейси). Щоб обдурити нечисту силу, люди вбиралися в шкури тварин, а входи до будинку захищали оберегами.
Письмових підтверджень історичності подій цьому немає, через особливості кельтської культури, й це залишається на рівні теорій істориків.
День усіх святих ― що можна і що не можна робити
- На День усіх святих католики йдуть на обов’язкову месу. Іноді, бувають виключення, коли Церква дозволяє цього не робити, як в 2021 році, коли це було зроблено через пандемію коронавірусу.
- 2 листопада католики відзначають День усіх померлих, у який вшановують усіх покійних. Це день святкування, поваги та вшанування померлих. До речі, 1 листопада ― День Смерті в Мексиці, аналогічне свято Дню усіх померлих.
- Часто країни влаштовують вихідний на День усіх святих, як це роблять Франція або Німеччина.
- У День усіх святих люди максимально намагають за робити добрі справи, займатися благодійністю.
- На відміну від 31 жовтня, 1 листопада заборонені гучні вечірки, публічне розпиття алкоголю, святкування.
- Не можна тимати відкритими двері до дому або до квартири, а також, не можна робити справи на відкритому повітрі, сушити білизну надворі.