З 1 жовтня субсидії на оплату житлово-комунальних послуг замість органів соціального захисту вже виплачують органи Пенсійного фонду.
Крім того, з жовтня субсидії виплачуватимуть не лише за постійним місцем проживання, а й у разі його зміни.
Якщо людина звертається за субсидією за місцем свого фактичного проживання, вона має фундаментально підтвердити, на підставі чого вона тут проживає – надати договір оренди житла або довідку переселенця.
Що робити, щоб отримати субсидію?
Домогосподарствам, які уже отримують субсидію, звертатися нікуди не потрібно, виплати на опалювальний сезон їм призначать автоматично.
Тим, хто планує отримати допомогу на оплату житлово-комунальник послуг вперше, необхідно звернутись за її призначенням та подати:
заяву про призначення та надання житлової субсидії,
декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Куди подавати документи?
До 30 листопада документи подаються:
поштою до органу соціального захисту населення за місцем проживання;
особисто до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
до ЦНАПу;
через портал «Дія».
Вже з 1 грудня поточного року, на заміну органів соціального захисту населення, документи прийматимуть сервісні центри Пенсійного фонду України.
Не важливо, де людина перебуває, подати документи на призначення субсидії можна буде до будь-якого структурного підрозділу Пенсійного фонду у будь-якій точці України.
Також документи можна буде надіслати дистанційно через вебпортал або мобільний додаток Пенсійного фонду України.
Важливо, що звернутися за призначенням субсидії можна протягом усього опалювального сезону.
Проте для отримання допомоги за весь сезон звернутись потрібно заздалегідь, до його початку чи протягом двох місяців після.
Не зважаючи на війну, цього й наступного опалювального сезону українці не залишаться без субсидій на оплату комунальних послуг. У держбюджеті на 2023 рік уряд заклав на ці виплати майже 38 млрд гривень.