З ініціативи голови Вороновицької територіальної громади Олександра Ковінько був запланований та організований важливий захід для працівників навчальних закладів Вороновицької селищної ради.
“З моменту подачі сигналу “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА” для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно дорогоцінні і їх треба використовувати з максимальною ефективністю” – зауважив голова громади Олександр Ковінько. Очільник громади також зазначив: “Подібні навчання з цивільного захисту в умовах військового стану будуть проводитися й надалі, адже безпека жителів – наше першочергове завдання”.
Таким чином було проведене важливе навчання з метою ознайомлення щодо відповідних дій у разі почутого сигналу повітряної тривоги.
Навчання складалося із декількох етапів в якому кожен етап відповідав за важливу сходинку безпеки. Кожному учаснику начальником відділу освіти, культури, туризму та спорту Оленою Оцверою був наданий друкований екземпляр з інструкцією та планом дій у разі сигналу повітряної тривоги під час перебування на роботі. З працівниками закладів освіти Вороновицької територіальної громади було проведене теоретичне та практичне відпрацювання з планом відповідних, першочергових дій у разі сигналу “Повітряна тривога”.
“У хвилини небезпеки кожному необхідно мобілізувати себе, бути зосередженим та уважним, діяти максимально швидко” – наголосила Олена Оцвера.
На захід був запрошений заступник начальника 17 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Вінницькій області Олександр Грох. Заступник начальника надав вичерпну інформацію стосовно організації та облаштування укриттів в закладах освіти. Провів інструктаж з питань пожежної безпеки, запобігання ризикам пов’язаними з вибухонебезпечними чи підозрілими предметами.
Провідний спеціаліст Ірина Яновська закцентувала увагу присутніх щодо основних вимог до укриттів, дій учасників освітнього процесу у разі надзвичайних ситуацій та дії учителів й учнів у разі евакуації зі школи.
Що стосується облаштування та забезпечення укриттів у закладах освіти усіма необхідними предметами проінформував директор Тростянецького ліцею Володимир Біліченко.
Почувши сигнал повітряна тривога усі присутні згідно почутих вказівок та відпрацьованих інструкцій негайно покинули місце перебування та спустилися у безпечне місце. Спустившись в укриття директор ліцею перевірив кількість учасників.
В укритті працівниками закладу на базі якого відбувалося навчання, було виявлено усі необхідні умови для перебування людей у разі небезпеки.
На завершення навчального заходу психологом КЗ “Вороновицький ліцей” Лілією Маляр було проведене тренінгове навчання щодо прийомів психологічної самодопомоги. Згодом кожен з учасників висловлював своє ставлення до психологічної підготовки.
Навчання було надзвичайно корисним та необхідним де кожен з учасників здобув нових важливих теоретичних та практичних знань. Усі присутні на тренінговому занятті мали можливість на практиці відпрацювати алгоритм першочергових дій, висловити свою думку та надати цінні вказівки.