ЩО ТАКЕ ПАТРОНАТ?
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

МЕТА ПАТРОНАТУ
За час перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя батьки чи інші законні представники дитини повинні вирішити проблеми, з якими вони зіштовхнулися: знайти роботу, привести житло до належних умов, отримати комплекс соціальних послуг, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини.

ЯКІ ДІТИ МОЖУТЬ БУТИ ВЛАШТОВАНІ В ПАТРОНАТНУ СІМ’Ю?
– вилучені з сімей;
– підкинуті або безпритульні;
– новонароджені, від яких відмовилися батьки;
– чиї батьки тимчасово з різних причин не можуть піклуватися про них;
– чиї батьки або особи, які їх заміняють, померли чи пропали безвісти;
– підкинуті, знайдені діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

ХТО МОЖЕ СТАТИ ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛЕМ?
Громадянин України, який має:
– досвід виховання дитини;
– власне або орендоване житло для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей;
– має помічника – повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом);
– пройшов спеціальне навчання.

Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

СКІЛЬКИ ДІТЕЙ МОЖЕ БУТИ ОДНОЧАСНО ВЛАШТОВАНО ДІТЕЙ ПІД ПАТРОНАТ?
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини.

ТЕРМІН ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ У СІМ’Ї ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, але не можу бути більшим за 6 місяців.

ГРОШОВА ПІДТРИМКА ПАТРОНАТНОГО ВИХОВАТЕЛЯ:
– 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць;
– розмір грошового забезпечення збільшення на 10% на кожну дитину при влаштуванні двох і більше дітей, дітей до 1 року, дитини з інвалідністю;
– щомісячно сплачується єдиний внесок на державне соціальне страхування.

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ, ЯКИХ ВЛАШТОВАНО В СІМ’Ю
– 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць;
– 3,5 прожиткового мінімуму для дітей з інвалідністю.

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ВИПЛАЧУЄТЬСЯ НА КОЖНУ ВЛАШТОВАНУ ДИТИНУ.

За детальною інформацією звертайтесь до Центру надання соціальних послуг Вороновицької селищної ради за адресою: смт Вороновиця, вул. Гагаріна, 20 або за номером телефону 0638687497.