Село Михайлівка
До складу Гуменської сільської ради з 1955 року входить село Михайлівка, яке має свою славну історію.
1510 рік вважається роком заснування села Михайлівка. За письмовими згадками, у 1633 році в селі будується дерев’яна церква.
Після Люблінської унії (1569р.) Брацлавщина, де знаходилась Михайлівка, відходить до Польщі. На той час Вороновиця вже була містечком в якому оселилися польські пани, згодом її не раз перепродували – селищем володіли пани Ляско, Залесські, Радзимінські.
У 1752 р. Михайло Грохольський, брацлавський земський суддя, одружився на Ганні Радзимінській і отримав Вороновицю у придане.
Грохольським також належали, розташовані недалеко від Вороновиці, села Оленівка, Михайлівка, Ізабеловка, які були названі на честь їхніх дочок.
На Подільських землях, як і на всіх українських землях, панували кріпосницькі порядки. Більшість селян мали мізерні клаптики землі, або зовсім були безземельні. Протягом року селяни повинні були відробляти 162 дні панщини. Крім того, кожен селянський двір мусив постачати поміщикові прядиво, курей, яйця ще й по 3 карбованців 6 копійок грішми. До того ж, треба було сплачувати державні податки, зокрема подушне.
У селах Оленівка, Михайлівка та Ізабелівка, які були у володінні Грохольських, розвивалося вівчарство.
В 1855 році, після смерті поміщика Грохольського містечко Вороновиця, та села які йому належали, дісталися синові – Адольфу Грохольському, який мав опікуватися ще й молодшими братами: Людгардом та Владиславом.
У 1918 році на селі проголошується радянська влада. Першим головою ревкому був Яків Стасюк, головою комнезаму – Купрій Сірко. Першим головою сільської ради став Філімон Бондар.
У 1927 році на території Михайлівки утворюється Товариство спільного обробітку землі, в якому було 12 господарств. Першим головою СОЗу був Улас Демчук, секретарем – Петро Чирка.
Вже у 1929 році в селі було проведено колективізацію та утворено колгосп ім.. Петровського. Першим головою став Степан Яворський.
Не оминув Голодомор Михайлівку. Рятуючись від голодної смерті їли люди рослини, корінці та гнилу картоплю. 99 михайлівчан загинуло у 1931-1933роках.
Чорною хмарою налетіло лихоліття Другої світової війни на Михайлівку. Відчайдушно боролися 419 жителів Михайлівки та Гуменного на фронтах війни, 386 з них нагороджено орденами та медалями СРСР.
У 1955 році Михайлівська та Гуменська сільські ради об’єдналися в одну – Гуменську сільську раду з центром у Гуменному.
У 1958 році колгосп ім.. Петровського с. Михайлівка та «Спільна праця» с. Гуменне об’єднались в один колгосп ім.. Чапаєва села Михайлівка. Першим головою об’єднаного колгоспу був Явтух Іванович Ксенчин, який за виробничі успіхи господарства двічі був нагороджений орденом Леніна. Колгосп проіснував аж до 2000 року, коли відбулось розпаювання колективної власності і створено ТОВ СОП «Михайлівське», яке працює і сьогодні .
У1990році між селами Гуменне та Михайлівка відчинила свої двері для дітлахів Михайлівська школа І-ІІІст.
Зараз у Михайлівці працює школа, дитячий садочок, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, АЗС та ін..
У грудні 2019р. відбулися перші вибори депутатів Гуменської сільської ради до Вороновицької ОТГ, і на сьогодні Михайлівка є частиною Вороновицької об’єднаної територіальної громади.