Територія Гуменської сільської ради, як адміністративно-територіальної одиниці, складається з сіл Гуменне та Михайлівка, які знаходяться на відстані 20 км. від обласного центру.
Перша письмова згадка про Гуменне датується XVII ст., що свідчить про те, що сільська церква була побудована у 1679р. За легендою, назва села виникла від того, що тут був панський тік (гумно), на який звозилося зерно з усіх навколишніх сіл. Током керував гуменний, який побудувався і жив на хуторі, згодом почали будуватися і робочі з току. Так і виникло Гуменне. За іншими легендами, село назване іменем першого поселенця Василя Гуменюка або походить від назви лісу Гуменна Діброва.
В адміністративному поділі Гуменне належало до Гавришівської волості, Брацлавського повіту, Кам’янець-Подільської губернії. Керував селом староста, якого вибирали з числа багатих жителів, він затверджувався волосним старостою.
Жили Гуменне, як і сотні інших сіл – працювали люди на пана, відробляли панщину та платили подушне. У січні 1832р. відбулося повстання селян, і вони відмовилися платити оброк та відробляти трудодні.
У 1904 р. земством у Гуменному було побудована сільськогосподарська школа, що після Революції перетворилася на сільськогосподарський технікум. Згодом технікум перевели до Іллінців, а в його приміщенні знаходиться філія ПТУ-14 Вороновиці.
У 1925 р. в селі організовано комсомольську організація, Першим секретарем був Дмитро Петрович Піснячевський, який згодом працював заступником голови Президії Верховної ради УРСР.
У 1928р. утворено Гуменську сільську раду, першим головою обрано Кульчицького Д.І., секретарем – БасалигуП.М..
Восени 1929р. в селі було організовано колгосп «Спільна праці», який став початком соціалістичної перебудови в сільському господарстві. Першим головою було обрано двадцятип’ятитисячника Гончарова.
Чорним крилом зачепила Друга світова війна Гуменне, жорстокі бої йшли за міста та села, які не корилися ворогові. Гуменчани віддано стали до зброї, щоб боронити свої домівки, багато з них полягло смертю хоробрих на фронтах війни.
У 1958р. Гуменський колгосп «Спільна праця» було об’єднано з колгоспом ім..Петровського села Михайлівка. Першим головою об’єднаного колгоспу був Явтух Іванович Ксенчин.
Розбудовувався колгосп, а з ним розбудовувалося і село. Створювалися сім’ї, народжувалися діти і у 1990р. між селами Гуменна та Михайлівка відчинила свої двері для дітлахів Михайлівська школа І-ІІІст.
У Гуменному є будинок культури, фельдшерський пункт, Гуменський філіал ПТУ-14 Вороновиці, бібліотека, дитячий садочок, агропідприємство та фермерське господарства.
У грудні 2019р. відбулися перші вибори депутатів Гуменської сільської ради до Вороновицької ОТГ, і на сьогодні Гуменне є частиною Вороновицької об’єднаної територіальної громади.