В Україні станом на ранок 25 червня виявлено 994 нових випадки інфікування коронавірусом за добу, 349 хворих на COVID-19 одужали, 16 – померли, вказують дані системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу РНБО.
Днем раніше повідомлялося про 940 нових хворих на COVID-19 за добу, 23 червня було 833 інфікованих, 22 червня – 681.
За минулу добу найбільшу кількість підтверджених випадків зараження COVID-19 зафіксовано у Львівській області (204), Одеській (95), у Закарпатській області і у Києві (85 випадків).
Згідно з повідомленням, кількість інфікованих з початку пандемії наразі складає 40 008 людей, одужали – 17 758, померли – 1067.
МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.
При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов’язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.
Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.
До таких симптомів відносяться: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
Бережіть себе, не нехтуйте правилами захисту та пам’ятайте – послаблення карантину ще не означає його відміни. Лише від нас самих залежить скільки продовжаться та коли закінчаться карантинні обмеження.