13 березня минула 76-та річниця коли змовкли останні постріли гармат, розриви снарядів та прийшов довгоочікуваний мир на нашу Вороновицьку землю. Біллю та горем, смертями та покаліченими долями відізвалася в душах наших односельчан Друга світова війна. Під час окупації в селищі відбувалися арешти, насильне вивезення в Німеччину, страти та розстріли. Але волелюбний народ не корився ворогові. Тривала важка робота в підпіллі наших односельчан, діяла підпільна друкарня та всіляке сприяння військам, щодо визволення від загарбника.
У Вороновицькій бібліотеці пройшов вечір па’мяті « Пам’ять … Нетлінна і вічна», на якому згадали всіх, хто пройшов дорогами війни та віддав найдорожче, що є – своє життя за мирне небо над нашими головами.
Голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько, наголосив, що: « Дорогою ціну заплатив наш народ у цій війні. Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронті, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов з життя через поранення та хвороби. Ми є нащадками славного покоління, яке воювало за мир. Наш обов’язок – бути гідними їхнього подвигу.»
«8 січня 1944 року о 23 годині 40 хвилин війська звільнили територію Степанівського цукрового заводу, а 9 січня до 12 години було звільнено всю Вороновицю та її околиці. 11 січня Вороновицю знову окуповано.
«На світанку 13 березня війська 38-ї армії 221 стрілецької дивізії – командир генерал-майор В.Кушніренко, 671 стрілковий полк – командир М.Бегов зав’язали бій за районний центр Вороновицю. Батальон майора Станового розпочав бій. Незабаром на допомогу прийшов весь полк, яким командував Андропов. Нашу піхоту підтримував вогнем артилерійський протитанковий батальйон під командуванням Ульянова. Гітлерівці змушені були панічно тікати, всіяли вороновицькі поля сотнями тіл своїх солдатів та офіцерів.» – розповіла про одну із героїчних сторінок нашого краю завідуюча Вороновицькою бібліотекою Оксана Юрченко.
«При визволення Вороновиці загинули смертю хоробрих 928 відомих та невідомих воїнів армії. В боях за Батьківщину віддали своє життя понад 170 жителів селища.» – додала голова ради ветеранів Вороновиці Валентина Квятковська та розповіла про подвиги наших односельчан.
Своїми спогадами про Олійника Григорія Микитовича -Героя Радянського Союзу поділився племінник Леонід Олійник, а про Повного Кавалера Орденів Слави – Василя Кекуха – розповів його син Олександр Кекух.
Ми маємо гордитися та не забудемо про ратний подвиг наших співвітчизників.
Відповідно до карантинних обмежень, стосовно проведення масових заходів, – заходи з нагоди відзначення 76-ї річниці визволення прийшли із обмеженою кількістю присутніх.