Понад 70 років тому Друга світова війна забрала та скалічила мільйони життів по всьому світі. Величезною трагедією вона стала для нашої країни, яка внаслідок ворожої окупації втратила значну частину населення та залишилася майже вщент зруйнованою.

Багато жителів боронили рідний край на фронтах, чимала частина їх не повернулися додому.  Не корилися ворогові й ті жителі, що залишилися в домівках – організовували підпільні організації, партизанські загони та всіляко допомагали військам у визволені нашого краю. Довгі роки українці  боролися з ворогом та чекали закінчення війни і звільнення від загарбницької навали.

Покладанням квітів, до пам’ятника загиблим односельчанам,  та мітингом-реквієм у Комарові, вшанували пам’ять загиблих героїв і тих хто повернувся із війни.

Голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько зазначив,що: «На жаль, на долю нашої країни знову випало важке випробування – війна, що триває на сході нашої держави. Хочеться, щоб вона якнайшвидше закінчилася і над нашою країною було ясне та мирне небо. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняємося учасникам тих героїчних подій.»

Староста села Комарів Віктор Гиренко додав, що: « Ми згадуємо тих фронтовиків, чиї могили розкидані від Комарова до Берліна. Згадуємо тих, хто повернувся в рідні домівки та відбудовував своє село. Ми маємо берегти та передавати цю історію нашим дітям, щоб вони не забували про ті події

« У вересні-жовтні 1941 року в Комарові  з’являються група людей – 5 осіб, які очолюють супротив проти окупантів,  які допомагають армії як можуть та як уміють, не маючи досвіду, але із мужністю та завзяттям.  У 1943 році в нашому селі діє досвідчена підпільна група, яку очолює Білокурський Петро Мартинович, уродженець Комарова. І з грудня 1943 року починається наступ регулярної армії та починається визволення нашого Подільського краю. Комарів був двічі визволений – з 8 на 9 січня 1944 року, але вже 11 січня село знову загарбали окупанти, і вже 14 березня 1944 року остаточно і безповоротно наше село було звільнене.» – розповіла історію визволення голова ради ветеранів Комарова Тамара Горовенко.

Ми маємо зберегти правдиву історію великої перемоги нашого народу, адже поки ми пам’ятатимемо ті страшні події, до тих пір герої житимуть в наших серцях.

Відповідно до  карантинних обмежень, стосовно проведення масових заходів, – заходи з нагоди відзначення 76-ї річниці визволення прийшли із обмеженою кількістю присутніх.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC