Кабінет Міністрів України під час засідання 11 березня запровадив по всій Україні карантинні заходи через поширення нового коронавірусу Covid-2019.

Відповідно до рішення Уряду у Вороновицькій селищній раді провели розширене позачергове засідання селищної  комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  з підприємцями та керівниками установ Вороновицької ОТГ. Головним питанням засідання було питання «Про попередження розповсюдження нової корона вірусної інфекції (COVID-19) введення обмежувальних заходів на території Вороновицької селищної ради».

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України станом на ранок 11 березня 2020 року у світі було зареєстровано 114 219 випадків захворювання COVID-19, з них 4024 закінчились смертю, у той же час 64 147 (56,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 33 295 випадків у 103 країнах/територіях/регіонах.

Протоколом комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій   Вороновицької ОТГ  було прийнято рішення,

про запровадження карантину щодо уникнення поширення коронавірусної інфекції на території.

  1. З метою попередження розповсюдження нової коронавірусної інфекції (COVID-19) на території громади, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації, відповідно до статей 28, 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ввести обмежувальні заходи на території Вороновицької селищної ради з 00год.00хв. 12.03.2020до 03.04.2020року, а саме:
    • призупинити освітній процес у КЗ «Вороновицький ліцей», закладах загальної середньої освіти, закладах позашкільної освіти та закладах дошкільної освіти ( смт Вороновиця, с.Комарів, с Гуменне та с. Михайлівка)
  1. Відділу освіти молоді та спорту Вороновицької селищної ради:

2.1. забезпечити виконання п.1 цього протоколу;

2.2. внести корективи до навчальних планів освітніх програм закладів загальної середньої освіти та т.п.

2.3. організувати навчання з використанням можливостей дистанційної освіти, інтернет-ресурсів тощо.

  1. Обмежити проведення масових заходів до 60 чол.

 

  1. На засіданні комісії ТЕБ та НС до тісної співпраці долучити підприємців та керівників установ та організацій, щодо заходів надзвичайної ситуації внаслідок можливого поширення коронавірусної інфекції (COVID -19)

4.1. Сприяння аптечних мереж  постійному постачанню масок та антисептичних спиртових засобів;

 

4.2. Надання рекомендацій лікарів, щодо попередження та виявлення перших симптомів захворювання  (COVID -19) (виготовлення в домашніх умовах марлевої пов’язки, дії при підвищенні температури, та при перших ознаках інфекційного захворювання – звертатись за допомогою до фахівців, телефонувати – 103, та в жодному разі не займатися самолікуванням)

4.3. Керівникам організацій, підприємств та установ провести  роз’яснювальну роботу серед персоналу.

  1. Попереджувальні заходи з організації роботи:

– не допускайти працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування громадян;

– забезпечити та контроль за  наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів для персоналу у всіх сферах обслуговування;

– за можливості забезпити наявність спиртових антисептиків або диспенсерів для обробки рук антисептиком;

– забезпечити наявність засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) для кожного працівника, який  працює в зонах контакту з громадянами з розрахунку 1 медична маска на 3 години роботи на особу та 1 спиртовий антисептик (100 мл) на 1 особу на зміну (до 12 годин).

 Дезінфекція, прибирання та утилізація.

– забезпечити вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів, провітрювання,  не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення зміни;

– проводити обробку поверхонь, місць контакту рук (ручки дверей, місця сидіння, відкидні столики тощо) спиртовмісними дезінфекційними засобами з мінімальним терміном експозиції відповідно до інструкції;

– провітрювати та прибирати, поточна дезінфекція проводиться після закінчення зміни або не менше ніж двічі на добу;.

Використання дезінфікуючих засобів.

При дезінфекції потрібно використовувати стандартні дезінфікуючі засоби, які зареєстровані відповідно до законодавства та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (дотримання часу перебування на оброблюваній поверхні).