З 21 жовтня в Україні починають діяти нові правила міжрегіональних перевезень, які було впроваджено у зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусу.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я у вівторок, вони передбачають можливість поїздки між регіонами лише для осіб, які мають COVID-сертифікат або довідку про вакцинацію.

При цьому уточнюється, що COVID-сертифікат, який видається на підставі одужання, хоч і передбачений у застосунку “Дія”, проте наразі перебуває тільки на етапі тестування. “Отримання паперової довідки наразі не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат у “Дії”, коли він стане доступним.

Там зазначають, що громадяни можуть зробити ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 і використовувати його в поїздках між регіонами, а після вакцинації – використовувати цифровий сертифікат у застосунку “Дія”.

Підходить і “жовтий” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), і “зелений” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).

“Паперову довідку про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 може видати лікар, який робив щеплення. Ідеться про форму 063-О. Її також можна використовувати для поїздок міжрегіональним транспортом”, – додають медики.

Як повідомлялося, на засіданні Кабінету Міністрів України від 11 жовтня внесли зміни до постанови №1236 про посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем будуть дозволені за умови наявності в усіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного з документів:

– документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або документа, що підтверджує отримання однієї дози вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;

– міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини або двома дозами вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від хвороби, дію якого підтверджено за допомогою Єдиного державного порталу електронних послуг, зокрема з використанням “Дії”;

– негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що діє 72 години.

Нові правила стосуються і регулярних, і нерегулярних перевезень пасажирів. Ідеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідні правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.