17 квітня в Україні святкують Великодній понеділок, який в народі називають Поливаним, Обливаним, Поливним чи Волочільним. За давніми традиціями вода на Великдень вважалася цілющою, і вона приносить щастя та здоров’я.

Тому водою поливали не тільки себе, а й один одного, щоб зцілитися від хвороб та отримати здоров’я на весь рік уперед. Водою після Великодня поливали худобу, птицю та бджоли з вуликами.

В деяких регіонах України цей звичай досі дуже шанують. Хлопці приходять зранку в дім, де живе дівчина, й поливають її водою ще сонною. Вважається, що такий ритуал принесе дівчині добру долю, то ж вона не ображається, а батьки дівчини ще й запрошують хлопців за стіл. А ще дівчата хлопцям за це дарують писанки.

Також Поливаний понеділок був днем, коли хлопці зізнавалися у своїх почуття, кликали дівчат заміж. Парубок підходив до хати дівчини і кликав її під вікном. Якщо вона хотіла вийти за нього заміж, то виходила на вулицю, де її тричі обливали водою руки.

Традиція обливання існує в Україні, Польщі, Угорщині, Чехії та Словаччині.

Поливаний понеділок – початок Світлого тижня. У слов’янські часи кожен день тижня після Великодня мав свою назву:

– понеділок – поливаний;
– вівторок – купалища;
– середа – хороводниця;
– четвер – навський день;
– п’ятниця – прощена;
– субота – хороводниця;
– неділя – поминальна.

Заборони Поливаного понеділка:

– У цей день не можна сумувати й думати про погане. Поливаний понеділок треба провести радісно.
– Не можна сваритися, лаятися, злитися. Якщо ви потрапили у якусь конфліктну ситуацію, то необхідно відпустити її, думати лише про хороше.
– Не варто зловживати алкоголем та їжею.
– Як і у Великдень, в Поливаний понеділок заборонена будь-яка праця.
– Також у цей день не можна залишатися наодинці. Варто відвідати родичів, друзів.