Кіднепінг – це термін, який використовують для опису викрадання дітей. Причини таких явищ різні: бажання швидко отримати велику суму грошей, задовольнити статеві бажання, чорна трансплантологія. Окремим видом кіднепінгу є «сімейний кіднепінг» – це викрадення дитини одним із батьків у іншого. Є батьки, що часто змінюють місце проживання і не повідомляють про це колишню дружину чи чоловіка, які втрачають зв’язок із дитиною. Такі випадки досить поширені, проте на законодавчому рівні відповідальності за сімейний кіднепінг поки не встановлено.

Як захистити дитину ?

  • Не залишайте дітей без нагляду в громадських місцях.
  • Пояснюйте дитині, що вона не повинна розмовляти з незнайомими людьми і брати від них що-небудь.
  • Дитині дуже важко розрізнити хороших чи поганих людей. Знайомі та незнайомі люди поняття теж відносне. Тому дуже важливо пояснити це правило
  • Більшість дітей соромляться кричати, чи кликати на допомогу. Поясніть, що коли дитина відчуває небезпеку, не треба боятись та соромитись кричати.
  • Встановіть маячок на мобільний телефон дитини, і Ви постійно знатимете, де вона знаходиться у будь-який момент.
  • Ваша дитина повинна пам’ятати прізвище та ім’я,  адресу проживання, щоб поліція швидше знайшла батьків.
  • Діти повинні засвоїти: не можна гратися в незнайомих місцях, будмайданчиках, пустирях, краще завжди бути в знайомій місцевості.
  • Потрібно навчити дитину приховувати той факт, що вона перебуває вдома сам/сама, як в розмові з незнайомими по телефону, так і через двері.

Безпечні дорослі, до яких можна звернутись по допомогу: пліцейські, медики, пожежні, охорона, продавці у аптеці та крамниці, мами з маленькими дітьми.

Що робити, якщо дитина вже зникла

Зверніться по допомогу до відділення поліції і залиште заяву про зникнення дитини – пошук починається протягом доби. Найефектифніше йти до відділення за місцем зникнення або ж викликати патруль просто на місце події. Протягом цього часу залучіть до пошуків дитини якомога більше людей: сусідів, знайомих, співробітників навчального закладу, де вчиться дитина, добровольців. Не припиняйте пошук навіть уночі.

Окрім поліції, надайте максимальний розголос події – всі можливі варіанти соціального зв’язку.

Якщо йдете до відділення поліції, відразу візьміть із собою останню фотокартку, річ, на якій є відбитки дитини, запах.

Якщо зникла дитина в громадському місці, треба негайно повідомити про це охорону, адміністрацію організації, установи.

Коли дитину знайдено, не «накидайтесь» на неї відразу з докорами, покаранням – можливо, вона і сама дуже налякана. Дайте час собі і їй заспокоїтись. А вже після цього проведіть серйозну розмову.