Необхідно звернутись до сертифікованого інженера-землевпорядника (перелік можливо переглянути на сайті Держгеокадастру) або до відповідної організації та замовити розробку технічної документації із землеустрою на кожну земельну ділянку.

Подайте документи до органу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки. Документи можуть подати:

– інженер-землевпорядник через веб-портал електронних послуг;

– власник ділянки особисто у ЦНАП.

         Перелік документів, які будуть потрібні:

– заява про державну реєстрацію земельної ділянки;

– оригінал документації з землеустрою;

– електронний документ з відомостями про земельну ділянку.

Якщо документи подавав землевпорядник, то їх відповідність державним вимогам будуть перевіряти до 7 днів, якщо особисто власник — до 14 днів.

Далі необхідно отримати витяг з Держземкадастру про земельну ділянку.

Зареєструйте право власності на земельну ділянку. Це можливо зробити у нотаріуса або державного реєстратора. Після чого власник має отримати витяг з реєстру прав власності про реєстрацію.

Державний акт та витяг з реєстру прав власності і будуть засвідчувати право власності на земельну ділянку.

Офіційний сайт Держгеокадастру: https://land.gov.ua/

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.