Чорних дат в історії людства є доволі багато. Однією з таких стало 26 квітня 1986 року коли пролунав вибух на Чорнобильській АЕС. Вже 35 років нас відділяє від тієї страшної ночі, коли під звуки сирен, молоді хлопці кинулися у бій із радіацією.
Щороку у квітневі дні ми вшановуємо людей, які ризикуючи життям і здоров’ям, виконали свій святий обов’язок – врятувати від біди не одне покоління.
У КЗ «Вороновицький ліцей» пройшов ряд заходів щодо відзначення трагічних подій, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС.
Так для учнів, які знаходяться на очному навчанні, проведено лінійку «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської», на якій розповіли про трагічну сторінку історії України та про її наслідки для людства, вшанували пам’ять загиблих під час ліквідації аварії, жертв чорнобильської катастрофи.
Для учнів дистанційної форми навчання було проведено виховні години та уроки пам’яті «Чорнобиль немає минулого часу», «Мужність і біль Чорнобиля», «Твій біль, Україно, – Чорнобиль» та інші у онлайн форматі.
Чорнобильська АЕС – зупинена атомна електростанція, будівництво якої почалось 1972 року. Розташована на відстані 2 км від міста Прип’ять Київської області.
26 квітня 1986 року о 1 годині 23 хвилині світ здригнувся від катастрофи на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.
Сьогодні відомо, що жодна катастрофа ХХ сторіччя не мала таких важких наслідків, як чорнобильська. За міжнародною шкалою оцінок подій ця аварія кваліфікується як аварія сьомого, найвищого рівня. Сумарний випад радіоактивних речовин після вибуху на ЧАЕС становив 50 мільйонів кюрі, що рівноцінно вибуху понад п’ятисот атомних бомб, подібних до тих, які скинуто на Хіросіму в 1945 році.