смт Вороновиця, вул. Козацький шлях, 60. 0 (432) 58-70-44
Вороновицька об'єднана територіальна громада
7 Серпня, 2020, 9:40

Здоров’я – найдорожчий скарб !

5 серпня 2020 року у Вороновицькій територіальній громаді відбувся схід громади по найболючішому питанню – Відновлення роботи законсервованого згідно наказу Головного лікаря Вінницької ЦРКЛ №136 від 01.04.2020р., хірургічного відділення та терапевтичного відділення №2 Вінницької ЦРКЛ що обслуговує не тільки мешканців громади а й усіх жителів навколишніх сіл.
«Ситуація навколо лікарні склалась напружена та відверто тривожна, адже за кожним працівником законсервованого відділення лікарні є сім’ї, родини, люди, що отримували дані послуги до 01.04.2020р.»– наголосив Селищний голова Олександр Ковінько, який розпочав зібрання.
На дані збори були запрошені засновники закладу : Голова Вінницької районної ради Закревська Тетяна Петрівна, заступник голови районної ради –Плакида Олексій Олексійович, виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації – Бегус Олег Михайлович, головний розпорядник коштів Вороновицького хірургічного відділення №2 – Кривов’яз Олександр Леонідович. Але нажаль з запрошених був присутнім лише заступник голови районної ради – Плакида Олексій Олексійович. Мешканці громади не приховували свої обурення з даного приводу.
Заступник голови районної ради, як представник засновника закладу Плакида Олексій Олексійович пояснив, що створення власного закладу вторинної ланки медицині у Вороновиця є неможливим, дане питання не врегульоване на рівні Верховної ради, у Вороновиці є можливим створення хірургії одного дня, тільки в тому разі якщо з нового року Вінницька ЦРКЛ отримає ліцензію.
Завдяки активній жительці Вороновицької громади Анні Юріївні Наконечній-Карабій було зібрано більше 350 підписів на підтримку нашої лікарні, її збереження та відкриття після перепрофілювання закладу.
Усі мешканці поважного віку пам’ятають ще Вороновицьку лікарню на 300 ліжок з усіма необхідними відділеннями. Але у грудні 2010 року дану установу з усім майном було передано до районного бюджету і реформовано у відділення Вінницької ЦРКЛ. Хто до цього причетний, чи на добро вони робили людям, чи думали вони тоді за людей, чи проводили громадські слухання та чи погоджували з громадою таке рішення? Напевно – НІ. Громада ще б тоді сполошилась та відстояла свою лікарню.
У 2013 році приміщення хірургічного корпусу було передано назад на балансовий облік Вороновицької селищної ради, але тільки саме приміщення, для можливості побудови блочно-модульної котельні (2015рік) та реконструкції даху хірургічного корпусу (2 півріччя 2016року).
Селищний голова Олександр Ковінько, запропонував усім присутнім на зібранні здійснити збір підписів для того щоб майно комунальної власності, що знаходиться у приміщенні хірургічного відділення та терапевтичного відділення і яке використовують наші лікарі, при завершальному поділі адміністративно – територіального устрою, було закріплене передавальним актом за Вороновицькою об’єднаною територіальною громадою. А це і медичний інструментарій, і медичне обладнання, медичні пристрої та апарати, наркозний апарат, кардіограф, який було придбано у 2020році. І в свою чергу проінформував, що дане питання буде розглянуто на сесії селищної ради та відображене у рішення про наміри прийняття майна спільної власності району у комунальну власність Вороновицької ОТГ.
У квітні 2020року розглядалось питання дофінансування нашого хірургічного відділення з місцевого бюджету, усі депутати без виключення підтримали дану пропозицію про дофінансування. Але хочемо зауважити, що це стане можливим тільки після розконсервування нашого закладу районними службами.

Ще раз висловлюємо вдячність усім небайдужим присутнім, зокрема Анні Наконечній-Карабій.
Разом ми – сила !

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

  • Голова Вороновицької ОТГ
    Ковінько Олександр Геннадійович
  • 23252, смт Вороновиця, вул. Козацький шлях, 60, Вінницька область, Вінницький район
  • тел.(факс) +380 (432) 58-70-44
  • srvoron@ukr.net
  • Пн–Чт: з 8:00 до 17:00 год., Пт: з 8:00 до 16:00 год. (обідня перева з 13:00 до 14:00 год.)