З березня в Україні триває другий етап масової вакцинації проти COVID-19. У Вороновицькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини, на базі кабінету щеплень, тривають щеплення бажаючих медичних працівників, людей віком від 80 років та жителі з високим ризиком інфікування. Вакцинування проводять лікарі із КНП «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня» Вінницької міської ради.
Усі бажаючі отримати щеплення сталять свій підпис під згодою, лікар вимірює рівень кисню в крові та пульс, розпитує про стан здоров’я. Якщо немає ніяких протипоказань, бажаючий привитися йде до кабінету щеплень на укол.
Одразу після введення вакцини людина залишається під наглядом медиків півгодини – для спостереженням за її станом.
За словами медиків, які пройшли вакцинацію, серйозних ускладнень не було. Піднялася температура, були болі у м’язах, загальна в’ялість, місцеві реакції на укол. Але на наступний день вже можна повертатися до роботи.
У порівнянні з важкими коронавірусними пневмоніями, коли хворі тижнями залежать від кисню, ці симптоми справді не є страшними.
Слід зазначити, що вакцинація проти COVID-19 в Україні відбувається у 5 етапів:
1-й етап — медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті;
2-й етап — решта медичних працівників, люди віком 80+ та соціальні працівники;
3-й етап — люди віком 65–79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти);
4-й етап — люди віком 60–64 роки, люди з хронічними захворюваннями, люди, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі);
5-й етап — решта дорослого населення України .
Усі бажаючі можуть записатися до списку очікування у зручний спосіб:
1) через портал чи мобільний додаток «Дія»;
2) через національний контакт-центр МОЗ – 0 800 60 20 19;
3) звернувшись до свого сімейного лікаря.
Усі щеплення є добровільними та безкоштовними.